Postinor?

409 comentarii 1 2 ..... 13 14
0
11-08-2012, ora 12:07
andrei985
Nu este medic/terapeut
andrei985
buna ziua, am avut contact cu prietena mea pe data de 6 sa rupt prezervativul si a luat postinor, ieri pe data de 10 ia venit ciclu doar ca pateaza putin si e de culoare maronie, va rog raspundetimi urgent ce ar putea sa fie.
0
11-08-2012, ora 12:14
laruka
Nu este medic/terapeut
laruka
nu este ciclu, este spottingul care apare dupa administrarea postinor. Menstruatia o sa apara atunci cand trebuie sa apara, cel mult o sa intarzie cateva zile.
0
07-10-2012, ora 16:18
viooras
Nu este medic/terapeut
viooras
Buna ziua. Am si eu o intrebare..Am auzit pe cineva ca a ramas insarcinata, insa abia acum si-a dat seama( a 4-a luna de sarcina). Ea spune ca i-a venit ciclul peste sarcina, de aceea nu si-a dat seama. E posibil? Si daca da, se manifesta ca ciclul normal sau cum?
0
21-02-2013, ora 16:34
Alexandra Cristina
Nu este medic/terapeut
Alexandra Cristina
Buna ziua.am si eu o problema si va rog sa ma ajutati cu un raspuns. pe data de 5 februarie a avut loc contactul sexual(ora 20:00), a doua zi (ora 16:30) am luat prima pastila de Postinor, iar pe cea de a doua dupa un interval de 12ore. dupa o saptamana am avut sangerari, a durat 3 zile. e normal, inseamna ca pastila si-a facut efectul? iar pe data de 19 februarie am avut un nou contact sexual cu prietenul meu. exista posibilitatea sa raman insarcinata? astept un raspuns. va rog mult. VA MULTUMESC ANTICIPAT.
0
26-02-2013, ora 01:39
Andra Maria898
Nu este medic/terapeut
Andra Maria898
buna seara domnule doctor dragomir am mare nevoie de sfatul dumneavoastra !!!
Am avut un contact sexula neprotejat, partenerul a ejaculat in mine ! Deoarece era ultima zi fertila iar actul sexual a avut loc seara dimineata am luat pastila posinor, doar ca in loc de 12 ore pe cea de-a doua pastila am luat-o la 24 de ore ( stres, frica..) Exista vreun risc sa raman insarcinata avand in vedere ca in 48 de ore au fost adminstrate amandoua. Trebuie sa am urmatoarea menstruatie pe 3 martie 2013.. dar deja imi simt picioarele grele. dureri de spate semne ale menstruatiei. Sunt foarte stresata va rog sa imi raspundeti sunt sanse sa raman insarcinata?
0
27-02-2013, ora 19:53
adolfron
Nu este medic/terapeut
adolfron
Daca dupa ce prietena mea a luat postinor, i-a venit menstruatia cam la data la care trebuia sa-i vina, oricum nu e regulat, a venit cu vreo 3 zile inainte, mai trebuie sa fie ingrijorata ca ramane insarcinata?
0
14-03-2013, ora 20:59
Madu22
Nu este medic/terapeut
Madu22
Buna am si eu o intrebare pt Domnul doctor am avut un contact sexul in data de 1 martie din nefericire sa rupt prezervativul nu sa terminat in mine dar mam speriat si am luat postinor dupa 16 ore si a doua pstila dupa 12 ore in data de 8 am avut niste sangerari destul de mari pana in data de 11 in data de 12 am mai avut niste scurgeri maronii menstruatia mea trebuia sa imi vina in data de 10 asta din 8 sa fie menstruatie sau doar o falasa menstruatie?
0
07-06-2013, ora 23:12
Sara21
Nu este medic/terapeut
Sara21
buna seara!
sunt noua pe acest site.
Am avut ciclul pe data de 15 mai... iar pe 24 am avut contact sexual neprotejat si am luat pastila de a 2 zi( POSTINOR-2)
iar pe data de 3 iunie am inceput sa am o scurgere.la inceput maronie cu ptin sange rosu. suntem in data de 7 am si acum.
Ciclul ar trebui sa imi vina pe data de 11.06. dar am observat ca ma dor sanii si parca s-au marit putin...M-am speriat si am facut si un test de sarcina care a iesit negativ.
Precizez ca in luna martie am facut si un tratatement cu KLION -D
. De ce sangerez, este o reactie adversa de la pastila combinata cu tratamentul??
Se poate sa fiu gravida??????
Va rog din suflet sa imi raspundeti si mie...
va multumesc
0
19-07-2013, ora 09:21
sabau madalina
Nu este medic/terapeut
sabau madalina
buna am si eu o intreba daca nu am luat o zi anticonceptionale ce se poate intampla de si nu am mai avut contact sexual de 2 zile cu prietenu meu si am luat a doua zi la ora opt este un pericol in cazul asta...va rog sa ma ajutati
0
25-10-2013, ora 10:44
AlexandraPisS
Nu este medic/terapeut
AlexandraPisS
Buna.am si eu o mare problema!!!! am luat cea de a 2 pastila de postinor 2 mai devreme decat trebuia...adica la 8 ore in loc de 12...!!!! se poate sa nu se faca efectul din cauza asta??? va rog frumosss sa imi raspundeti si mie
0
27-10-2013, ora 14:50
adrian 9
Nu este medic/terapeut
adrian 9
ma scuzati pentru deranj, am si eu o problema inlegatura cu postinor 2 prietena ia un antibiotic ceclor mr 500 care se ia la 8 ore si anticonceptionale microgynon problema e ca am avut contact sexual ne protejat si a luat postinor 2 dupa aproximativ 2 ore iar antibioticu urma sal ia dupa 3 ore si nu la mai luat
intrebarea este isi fac efectu sau nu
0
27-10-2013, ora 14:57
adrian 9
Nu este medic/terapeut
adrian 9
si cand ar putea sa reia tratamentu cu ceclor mr 500 mentionez ca pe data de 09-11 2013 are trebui sa aiva menstruatie
0
28-10-2013, ora 09:04
adrian 9
Nu este medic/terapeut
adrian 9
i-mi raspunde cineva ?
0
28-07-2014, ora 18:33
irinasha
Nu este medic/terapeut
irinasha
Buna. Pe 29 iunie am avut un contact sexual cu prietenul meu, iar la sfarsit am constatat ca i-a curs o cantitate de sperma pe langa prezervativ, motiv pentru care am luat postinor 2 asa cum scrie in prospect la aproximativ 5 ore de la contact si cealalta pastila la 12 ore. Ultima menstruatie a fost pe 15-16 iunie. De pe 6 pana pe 10 iulie am avut menstruatie (la 7 zile dupa ce am luat postinorul), desi trebuia sa imi vina pe 13. Intrebarea mea este daca aceasta este o menstruatie "falsa" sau a fost menstruatia normala? Exista posibilitatea sa raman totusi insarcinata?
0
05-01-2015, ora 00:04
ilinkutza
Nu este medic/terapeut
ilinkutza
Buna seara in urma cu 6 zile am avyt contact sexual neprotejat si dupa o ora am luat postinor de 4 zile am greuturi si de 2 zile diaree impreunate cu dureri de cap si stomac credeti ca pastila nu si-a facut efectul? E posibil sa fiu insarcinata? Astept raspuns urgent!!! Multumesc!!
0
20-02-2015, ora 09:16
diana1512
Nu este medic/terapeut
diana1512
buna ziua, am mare nevoie de un sfat in legatura cu postinor.am luat prima pastila dupa 20 de ore de la contact dar a doua pastila dupa 18 ore, nu la 12 ore dupa prima.isi mai face efectul?asta este a 5 zi si nimic..
0
16-06-2015, ora 17:27
Hayley daria
Nu este medic/terapeut
Hayley daria
Buna ziua!
Am si eu o istorioara putin complicata.
In data de 07may am avut ultima menstruatie care a fost ok.
In data de 23 may am avut relatii sexuale neprotejat, dupa care am mai avut in data de 26may. In 27may am luat escapelle pt data de 26may (stiind ca pt data de 23 nu mai avea rost).
Menstruatia trebuia sa-mi vina prin 07 Iunie, dar nu mia venit. Mi-am facut un test de sarcina prin 01Iunie si a fost negativ. Altul in 07Iunie si tot negativ, iar acum 2zile mi-am facut altul care a dat pozitiv.
Nu mie rau, nu am greturi. Doar simt dureri de sani si dureri abdominale ca si cand ar trebuie sa-mi vina menstruatia.
Intrebarea mea este: "oare ar fi posibil sa nu fiu insarcinata si sa fie o alarma-falsa?
-Si daca as fi, escapelle luat ar putea dauna bebelusul?
Eu maine am programare la gine pt a vedea daca sunt insarcinata.
Multumesc anticipat!
0
27-02-2016, ora 09:24
Luluk
Nu este medic/terapeut
Luluk
Buna, va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns pt ca sunt foarte nelinistita. Am luat la 20 ore dupa un act sexual neprotejat prima pastila de postinor iar a doua pastila, am inteles gresit si am luat-o la 24 ore dupa prima. Oare isi mai face efectul, sa imi mai fac griji pt o posibila sarcina?
0
12-05-2016, ora 21:19
prettyyy
Nu este medic/terapeut
prettyyy
Am luat postinor la 1 ora dupa actul sexual neprotejat so a doua la 12 ore are ceva daca Nu mia venit ciclu dupa 5 zile sper sa Nu raman astept rapine multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
409 comentarii 1 2 ..... 13 14

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •