Postinor - efecte secundare

18-10-2008
alina90
Nu este medic/terapeut
alina90
Buna seara am si eu o intrebare am luat postinor in urma unui raport sexual in care s-a rupt prezervativul, dupa aprox 5 zile am avut o sangerare care a durat 5 zile. Ciclul normal trebuia sa imi vina in data de 7 octombrie a inceput in data de 6 octombrie si de atunci nu se mai opreste (azi este 18 octombrie) ce ma sfatuiti in acest caz?
3 comentarii
0
18-10-2008, ora 22:38
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Sa faceti o injectie intramusculara cu 2 fiole de vitamina K (Fitomenadiona). Daca nu va trece in 24 de ore, e timpul sa mergeti la un consult ginecologic. Nu mai folositi medicamente fara indicatie medicala, in special hormoni.
0
29-03-2009, ora 21:27
andreiurgent
Nu este medic/terapeut
andreiurgent
buna seara am si eu o intrebare.in urma unui contact sexual in care s-a rupt prezervativul sotia a luat postinor la 1 ora dupa contact si a doua la 12 ore.a aparut sangerarea dupa 1 saptamana.cand am avut contactul era a 3 a zi dupa cei trecuse menstruatia.trebuia sai vina menstruatia urmatoare pe 16-19.deja suntem in 29.ce sa fac?e posibil sa fie insarcinata?raspundetimi si mie pls:(
0
31-03-2010, ora 19:35
ellena87
Nu este medic/terapeut
ellena87
buna, cu 2 sapt in urma am luat norlevo sub recomandarea medicului dupa un contact sexual in care sa rupt prezervativul la 4 zile dupa mi a venit menstruatia si a durat 3 zile ca de obicei, dar dupa 1 zi de la terminarea menstruatiei am inceput sa am sangerari usoare, si e aproape o sapt de cand e asa, ce ar trebui sa fac??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul