Posibila sarcina dupa petting?

20-03-2015
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
Buna, aprox. 2 saptamini eram cu iubitul meu si el isi misca penisul (acoperit de pielea lui) peste vulva mea, iar cind a simtit ca iese sperma l-a ferit, si nu a ejaculat pe ea. E posibil sa fi ramas insarcinata de la acel lichid? Eram in prima zi dupa finisarea menstruatiei. Mentionez ca inainte de asta s-a terminat odata, dar s-a sters cu servetele umede si a zis ca scurs tot, si am auzit ca daca spermatozoizii intra in contact cu aerul mor.. Ajutorrr !
3 comentarii
0
21-03-2015, ora 14:17
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
apropo, sunt virgina
0
22-03-2015, ora 00:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Insarcinata nu sunteti.

Dar nu asta trebuie sa va ingrozeasca. Un copil este fructul iubirii, un dar de la Dumnezeu. Nu un monstru.

Prin petting se pot lua herpesul genital si virusul HPV (Human Papiloma Virus) care are peste 100 de tulpini.
Peste 50 % din populatia activa sexual este infectata cu acest virus care poate produce cancerul de col uterin si daca faceti si sex oral... cancer in gat.
De cele mai multe ori nici HPV, nici herpesul genital nu se vad cu ochiul liber. Partenerul e doar purtator. Intrebati baiatul cu cate fete ai mai facut petting, sex oral, sex anal inainte, fetele alea au mai facut si ele cu n... etc

Film pentru incepatori in ale sexului
-*

Trebuie sa va documentati si sa puneti bine in balanta ceea ce faceti ca apoi veti spune ca nu ati stiut.

(*modificat de admin)
0
22-03-2015, ora 20:42
Alina213
Nu este medic/terapeut
Alina213
Multumesc de raspuns, tin sa informez ca partenerul nu a avut niciodata relatii sexuale, nu a incercat nici un tip de sex, la fel nici eu nu am incercat. Multumesc si de sfat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •