Posibila depresie? Sau atac de panica?

09-11-2011
Mihaela_26
Nu este medic/terapeut
Mihaela_26
Buna ziua! Vreau sa stiu daca bunica mea in varsta de 70 ani, se va mai reface. In urma cu 2 ani a fost diagnosticata cu sindrom nevrotic anxios, a luat tratament pana acum 2 saptamani, isi revenise datorita acestui tratamentului, si am observat ca nu se simte iarasi bine. Era foarte nelinistita, avea o teama pt cei apropiati, avea regrete, senzatia ca ii supara pe cei din jur, nu dormea noaptea de teama, refuza sa manance, sa ia medicamentele, sa mai vorbeasca cu cei din jur si a capatat un tic nervos, adica isi scutura corpul foarte des. Acum 2 zile am internat-o de urgenta la psihiatrie si din cauza tratamentului este foarte foarte moale, nu vorbeste decat dc o intrebam ceva, ameteste. Este posibil sa-si mai revina, cel putin ca in perioada cand lua tratamentul in mod normal? Astept un raspuns va rog mult !!!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • Terapia cognitiv-comportamentală pentru insomnia cronică
  • Medicamentul care ar putea trata depresia în mai puțin de 24 de ore
  • Depresia
  • Atacul de panică
  • Cum recunoști atacul de panică?
  •