Posibila ciuperca

01-02-2016
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
In luna noiembrie suspectasem ceva ciudat la picioarele mele, transpirau foarte mult, chiar daca stateam si 5 min cu ele in papuci si in camera nu prea era cald, talpile erau rosii, urme fainoase, ridulete, si dupa ce ma descaltam aveau un miros foarte urat, si incaltamintea la fel, am spalat toti pantofii, mi-am cumparat deodorant pentru picioare, nu stiam ce se petrece cu mine, nu mai patisem asa ceva niciodata, ma spalam ca intotdeuana si inainte si dupa utilizarea pantofilor, insa a doua zi la fel se intampla. M-am dus la dermatolog si mi-a spus ca el nu crede ca ar fi o ciuperca, poate doar la unghiile mari, mi a dat o crema preparata la farmacie si dupa o luna cand se termina Naftifina.O luna am stat numai in casa din cauza unor probleme si vazusem ca s-a schimbat totusi ceva.Acum ca am termina prima crema si sunt deja am consumat un sfert din cel de-al doilea unguent, iar am inceput sa transpir in papuci, rau de tot, mirosul nu mai este, dar transpir foarte mult. Ce mai pot face?
3 comentarii
0
01-02-2016, ora 12:57
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ai incercat produsul acela nemtesc de care ti-am zis ?
0
03-02-2016, ora 17:42
andrrra_
Nu este medic/terapeut
andrrra_
Acum am vazut comentariul, o sa incerc. Insa, ce ma fac cu incaltamintea? Am niste cizme pe care le purtasem cand aveam probleme cu mirosul, le-am spalat, le-am dat cu deodorant, le-am lasat 3 zile afara, insa tot miros dupa folosire, chiar daca picioarele nu mai miros. Ce as putea face? Sunt si din piele
0
03-02-2016, ora 17:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
?

Stiu ca rufele se spala la 90 de grade si dispar ciupercile...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.