Posibil sarcina?

09-04-2012
Marius1994
Nu este medic/terapeut
Marius1994
Buna, Ma numesc marius am 17 ani.Acuma 2 saptamani am avut contact sexual cu iubita mea, ca sa recunosc am introdus penisul de cateva ori pe liber ca sa spun asa, ERA USCAT, am sters inainte cu un servetel umed, apoi am pus prezervativul, problema este: dupa ce am ejaculat in prezervativ prietena mea sa pus peste mine iar sperma din prezervativ a iesit pe margini, penisul find afara din vagin desigur problema mai grava este ca pe parul pubian avea lichid seminal.. sa zic sperma cum iesise din prezervativ, aici vin cu intrebarea este posibil sa fie insarcinata? daca da cum imi dau seama de asta ?.Prietenei mele trebuie sa ii vina menstruatia pe 12 acuma, a durut-o capul, rinichi, sani.Problema ar mai fi ca se poate intampla sa vina menstruatia si sa fie gravida.(foarte rar se intampla ca femeia sa fie insarcinata si sa i vina menstruatia in prima luna de cand a avut contact sexual neprotejat) Deci ce imi recomandati si va rog fara chesti de genu ca trebuia sa fiu atent.. stiu si credeti-ma ma gandesc ca sunt la o varsta frageda si este un risc poate mai mare de 10% ca prietena mea sa fie insarcinata.Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul