Posibil Toxinfectie

07-11-2008
ZigaZaga
Nu este medic/terapeut
ZigaZaga
Buna ziua,

As avea si eu o problema.
In urma cu o saptamana doua mi-a aparut o iritatie pe corp, pe piept, spate gat si maini, chiar si in zona scalpului. Precizez ca nu sunt in tara iar consultarea unui doctor este destul de scumpa si nu imi permit. Simptome, doar iritatia si mancarimi. Am fost la o farmacie si mi s-a dat Clarityn. Vreau sa spun ca in urma cu 6 luni am fost operat de apendicita, un caz mai dificil deoarece era ascunsa sub ficat. Este cumva posibil sa fie din cauza ficatului? Uneori acesta ma supara simt dureri in acea zona. Am pus si un link cu o poza cu iritatia de pe zona mainii, poate cineva isi poate da seama si imi poate oferi un sfat.

http://img368.imageshack.us/my.php?image=newimageio4.jpg
6 comentarii
0
07-11-2008, ora 17:03
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Este evident ca imunitatea este si era scazuta, iar traumatismul la care a fost supus organismul a determinat reducerea unor substante precum aminoacizii si acizii grasi nesaturati.Cu certitudine veti gasi acolo unde sunteti Liv 52 sau Lagosa, luati impreuna cu Omega 3 asociate Claritinului
Insa e necesar sa fiti atent pe viitor caci organismul dvs se caracterizeaza printr-un teren alergic.
0
07-11-2008, ora 17:43
ZigaZaga
Nu este medic/terapeut
ZigaZaga
Totusi, de la ce poate fi, o intoxicatie de la un aliment, de la alcool, si de ce nu imi trece.Am luat Clarityn o saptamana, pot sa mai iau cateva zile?
0
07-11-2008, ora 18:04
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Schimba Clarityn cu Aerius, ca-l gasesti in strainatate si ia 2 pe zi si cere si prednison efervescent.acesta il iei dupa ce manaci 1 comprimat pe zi 10 zile. Pe parcursul terapiei nu manca ciocolata sau produse cu cacao si mai putin sarat.
0
07-11-2008, ora 18:21
ZigaZaga
Nu este medic/terapeut
ZigaZaga
Daca stiam pana acuma ca fara ciocolata. sunt un mare consumator de ciocolata, mananc zilnic, mancarea sarata la fel... cafeaua are vreun rol?
0
08-11-2008, ora 07:49
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ar trebui nici cafea sa nu bei.Nu ai medic de familie? chiar daca probabil nu esti asigurat iti poti lua medic de familie si beneficiezi de consultatii gratis prin acele organizatii care sunt in toate tarile tip Caritas fara sa platesti nimic.Trebuie sa te vada si un medic de acolo.Vezi daca iti trece cu ce ti-am dat eu, daca nu, nu poti sta asa, mergi la medic.Numai bine!
0
08-11-2008, ora 14:04
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Inainte de a lua Prednison consultati un medic.am vazut multe efecte neplacute de la prednison luat fara indrumare si este mai bine sa fiti vazut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul în toxiinfecția alimentară
  •