Polip in ureche

23-03-2011
Orcutz
Nu este medic/terapeut
Orcutz
Buna ziua,

Am si eu nevoie de un sfat daca se poate.. Am avut un polip la urechea stanga si am fost operata recent, exact 2 saptamani s-au facut astazi. Saptamana trecuta nu am avut probleme dar acum au reaparut acele scurgeri la ureche. Nu sunt la fel de dese. Inainte de operatie erau urat mirositoare si cu sange. Acum nu au miros si se intampla de 2 -3 ori pe zi cantitati mult mai mici. Pe 4 aprilie voi merge din nou la control. Inca sunt sub tratament, in fiecare seara ceva picaturi. E normal ce se intampla sau ar trebui sa contactez mai devreme medicul?

Multumesc anticipat si o zi frumoasa.
3 comentarii
0
23-03-2011, ora 15:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
polipul din conduct este ca si " varful de aisberg". e ceva ce se vede la suprafata dar defapt procesul inflamator si purulent este in spatele timpanului si in mastoida
trebuie sa te internezi in clinica ORL..si sa faci tratament corect si complet acolo ( posibil o interventie chirurgicala )
numia dupa investigatii radiologice sau CT
0
23-03-2011, ora 15:30
Orcutz
Nu este medic/terapeut
Orcutz
Va multumesc.
0
05-04-2011, ora 10:48
Orcutz
Nu este medic/terapeut
Orcutz
Buna din nou,
Am fost la control, mi-a spus medicul ca e vorba de o suprainfectie si a mai scos un polip din ureche. Vineri vine rezultatul analizelor pana atunci mi-a dat ceva picaturi. Se mai intampla o chestie ciudata care pana acum nu s-a mai petrecut. Mi se infunda nasul noaptea in somn, mai exact nara stanga ( urechea stanga e cea cu probleme). Sa fie din cauza urechii bolnave? Am vb si cu medicul meu de chestia asta si mi-a spus ca e posibilsa fie de la ureche, dar mai bine sa asteptam rezultatul analizelor si sa vedem dupa. E o chestie grava polipul asta? Se poate intampla ceva rau de la ei?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.