Polineuropatie diabetica?

06-09-2011
iulian_dani
Nu este medic/terapeut
iulian_dani
Inca din aprilie anul acesta am fost diagnosticat cu urmatoarele: sindrom vertiginos ( am ameteli foarte puternice si iau inca din aprilie betaserc 24, acestea s-au mai redus in intensitate dar nu au disparut nici pina acum), polineuropatie diabetica ( depistata dupa viteza de conducere a impulsurilor nervoase si diabetul zaharat de tip 2 pe care il am iar medicatia consta in thiogama de 600 si milgama 100). De asemenea am probleme gastro-intestinale si mi s-a recomandat controloc de 40 si duspatalin. In urma efectuarii unui RMN in luna iunie cranian si cervical mi s-au gasit probleme cervicale artroze la c6-c7, rectitudinea coloanei cervicale, protruzii discale, etc in urma carora am efectuat 10 sedinte de proceduri la policlinica balneara. Insa acum am stari cumplite de rau cu tulburari de vedere, durere in zona cefei, senzatie de cap prins in menghina, senzatie de blocare, de paralizie atunci cind sunt in pozitie ortostatica, caci in pozitia clinostatica lucrurile se linistesc in mare parte, mai apar dureri de spate si coloana.
Este posibil sa fie un parazit, un virus care sa-mi dea aceste stari sau pur si simplu polineuropatia diabetica isi face de cap sau poate am hipotensiune arteriala in ortostatism in conditiile in care VALORILE GLICEMIEI SUNT IN LIMITE NORMALE.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.