Pojar care nu se vindeca..

14-02-2012
mgbob
Nu este medic/terapeut
mgbob
Buna ziua,

Pe la inceputul saptamanii trecute am inceput sa fac febra si ma simteam putin slabit. Fiind si perioada cu examene m-am tot plimbat prin frig, ma gandeam ca am prins ceva raceala. Ciudat era ca nu-mi curgea nasul si nu n-aveam alte simtome, doar febra.

Dupa 2.. 3 zile, (miercuri 9 febr.) seara mi-au aparut pete/bubite mici si rosii pe corp, in jurul gatului si pe piept, apoi pe spate. Prietena zicea ca s-ar putea sa fie pojar, am zis ca astept sa treaca noaptea iar daca e ceva merg la medic. Dimineata am vazut ca s-au extins pe aproape tot corpul.

Cred ca am citit toate siturile (serioase) care discutau despre pojar, am intrebat parintii care au trecut prin asa ceva si cu soramea, era evident ca am pojar. Eu fiind din alta localitate n-am medic de familie aici, si am zis ca decat sa stau la coada la urgenta cu riscul de a contagia si alte persoane, si frigul care nu ma ajuta prea mult, mai bine stau in casa si iau ceva pentru febra. De la farmacie mi-a dat si 'Mixtura Mentolata' pentru mancarimi.

De duminica au inceput sa-mi dispara petele, insa in zonele mai sensibile unde am transpirat si scarpinat nu mi-au disparut.. cum ar fi zona sub bratului, putin pe burta si zona fundului. Ideea e ca acum au primit o culoare mai inchisa si nu sunt asa de iritate, nici nu ma mai mananca. Desi arata dau semne de vindecare, nu dispar.
Asta ma ingrijoreaza ca au trecut deja aproape 7 zile de cand au aparut prima data.

Nu mai fac febra, sunt putin slabit dar in rest sunt bine. Astept sfatul dumneavoastra, Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.