Podoaba capilara

21-11-2009
H_L
Nu este medic/terapeut
H_L
As vrea sa stiu si eu cum e corect sa ne ingrijim parul si mai ales care sunt produsele recomandate. Eu de cand ma stiu, am incercat toate sampoanele existente in cautarea celui mai bun pt parul meu, dar degeaba. Nici in acest moment nu am gasit cel mai bun produs, care sa nu imi ingrase parul, sa nu-l faca firav, ci pur si simplu sa-l lase natural. Chiar daca poate la un moment am gasit un produs bun, dupa un timp nu mai functiona la fel.Nu folosesc masti si balsam, tot in ideea de a nu-l ingrasa. Imi mai ramane sa incerc samponul kerastase, sper sa fie bun ca scump sigur e :D.Nu mai spun cat cade cu fiecare spalare/pieptanare. Cautand pe internet am gasit niste suplimente alimentare de la Oenobiol, destul de recente la noi pe piata, destinate parului si cu recomandari f. bune.
Ce parere aveti?
3 comentarii
0
12-07-2010, ora 15:00
sunsolaris2000
Nu este medic/terapeut
sunsolaris2000
Pentru matreata in exces mi-am dat cu un ulei de la Gerovital.Am uitat numele, dar stiu ca e intr-o sticla inchisa la culoare.M-a ajutat.

Pentru par gras mi-am dat cu zeama de lamaie diluata putin in apa ca sa nu fie prea acida si m-a tinut cu parul curat mult timp...cam 2 sapt.
0
12-07-2010, ora 15:00
sunsolaris2000
Nu este medic/terapeut
sunsolaris2000
Desigur, dupa ambele, clatire.
0
09-08-2010, ora 14:15
alinaLeo
Nu este medic/terapeut
alinaLeo
elseve e foarte bun
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Căderea părului
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • Substanțele care pot face ca parfumul șamponului să reziste mai mult timp pe păr
  • Tratamente pentru păr făcute acasă
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  • Felul în care oamenii și-au pierdut părul corporal
  •