Pocnituri in urechi

27-11-2012
mihaifloarea
Nu este medic/terapeut
mihaifloarea
Intotdeauna m-am confruntat cu raceli in urma carora faceam sinuzita. Acum o luna m-a durut gatul, am avut nasul si urechile infundate, In urma controlului la medicul orl mi-a s-a spus ca am facut otita medie la ambele urechii, in urma tratamentul antibiotic am scapat de senzatia de ureche infundata. Totusi dupa cateva zile, in urma unui stranut urechea s-a infundat din nou, apoi am scapat de urechea infundata dupa cateva ore, dar de atunci aud pocnituri in ureche de fiecare data cand inghit. Vazand ca am ramas cu nasul infundat si in urma unei fibroscopii, medicul a hotarat scoaterea polipiilor. Operatia am facut-o acum 4 zile. De atunci nasul este in continuare infundat si tot aud pocnituri in urechi cand inghit sau casc mai puternic, exista si momente in care pocniturile dispar, dar acestea sunt destul de rare.
Ce ar trebui sa fac ? Este normal ca pocniturile sa persiste si dupa operatie?
Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
27-11-2012, ora 19:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
vindecare totala dupa o afectiune acuta si dupa o interventie dureaza 3 saptamani
e cazul sa mai mergeti la control la med. care a operat si sa.i urmati sfaturile
0
27-11-2012, ora 20:03
mihaifloarea
Nu este medic/terapeut
mihaifloarea
Deci pocniturile ar trebui sa treaca de la sine sau ar trebui sa urmez un tratament in acest sens ?
Multumesc pentru raspuns, voi merge la control cat mai curand posibil.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.