Poate recidiva compresia nervului median?

24-09-2012
bela13
Nu este medic/terapeut
bela13
In luna aprilie a acestui an am facut operatia de decompresie a nervului median la mana dreapta, iar acum de cateva nopti au aparut aceleasi simptome care existau inainte de operatie si anume amorteli puternice in mana dreapta si durere, in special pe timpul noptii. Poate recidiva acea compresie a nervului sau ce poate fii??
4 comentarii
0
24-09-2012, ora 21:26
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
rar, insa se poate intampla
0
17-10-2012, ora 11:43
bela13
Nu este medic/terapeut
bela13
Revin asupra problemei cu mentiunea ca am refacut testul de viteza de conducere nervoasa si mi s-a spus ca rezultatul este mai grav decat inainte de operatie si mi s-a recomandat iar operatia de decompresie. Care ar putea fi motivul reaparitiei acestei compresii???
0
17-10-2012, ora 21:36
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
varianta I: nu s-a facut decompresia totala si au ramas cateva fibre care strang nervul
varianta II: genetic sunteti predispus la o cicatrizare accentuata si local s-a facut un tesut cicatriceal care comprima nervul.
solutia, trebuie efectuata o decompresie totala printr-un abord clasic (deci nu minimal invasiv)
0
23-10-2012, ora 22:25
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Iti recomand si un consult neurogic si RMN de coloana cervicala ( pentru a exclude o hernie de disc cervicala). Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: