Poate fi sarcina?

30-05-2012
giorgiana30
Nu este medic/terapeut
giorgiana30
Am un ciclu regulat de 31 zile, ultima menstruatie am avut-o pe data de 26.04, urmand ca in luna mai sa imi vina pe 27.05.In zilele de 11, 12, 13 mai, am avut contacte neprotejate, intentionand sa raman insarcinata.La 4 zile de la contact am inceput sa am stari de somnolenta, oboseala fff severe, adormind instant.Dupa alte cateva zile, am inceput sa ma balonez, sa am greturi, pofte.Pe data de 27 trebuia sa imi vina, dar nu s-a intamplat nimic.Pe data de 30, am avut niste scurgeri, nu abundente, de culoare fff deschisa.mentionez ca in partea de jos simt niste dureri, gen contractii, daca fac un efort mai mare, daca stau foarte mult in sezut., care trec cu No-Spa.Poate fi vorba despre o sarcina?Sa imi fac iluzii????
4 comentarii
0
30-05-2012, ora 17:03
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Este posibil. Mergi la o clinica si fa-ti un Beta HCG si aflii sigur si rapid :) Succes!
0
30-05-2012, ora 19:16
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.daca vrei sa ramai insarcinata, ovulatia apare in mod normal in ziua a 14-a...tu ai sarit-o
2.starile specifice femeilor insarcinata nu apar atat de repede(4 zile de la contact e mult prea devreme)
3.nu se poate spune cu siguranta daca e sau nu o sarcina...un test de sarcina facut la 3 saptamani de la ultimul contact sexual sau la o saptamana de la intarzierea menstruatiei te poate lamuri sau un test de sange Beta HCG
0
31-05-2012, ora 10:13
giorgiana30
Nu este medic/terapeut
giorgiana30
Va multumesc, pentru raspuns.Am vb cu medicul care m-a asistat si la prima nastere, si m-a sfatuit sa fac un test in a patra zi de intarziere.L-am facut dar a iesit negativ.Mentionez ca scurgerile de culoare deschisa, nu s-a intensificat, aceasta fiind a doua zi deja.Starile de oboseala, iritabilitate, balonare, greturi.. inca exista.Nu mai stiu ce sa cred.Cred ca o sa astept, in cazul in care nu imi vine, sa mai repet testul in a 10 a zi de intarziere.
0
31-05-2012, ora 11:34
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Parerea mea e ca totusi nu esti insarcinata.Iti doresc ca barza sa vina cat mai repede...nu uita, in general a 14-a zi e cea mai propice pt facut bebei!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •