Poate fi insarcinata in urma unui contact sexual neprotejat in prima zi dupa terminarea ciclului?

15-08-2013
sprinter
Nu este medic/terapeut
sprinter
Buna, este vreo sansa de a ramane insarcinata in urma unui contact sexual neprotejat in prima zi dupa terminarea ciclului? Ciclul menstrual a avut loc de Vineri pana Marti(5 zile), iar Miercuri am avut contactul sexual neprotejat, nu am ejaculat in ea, doar lichidul preejaculator a scapat, este vreo sansa de sarcina? Repet = prima zi dupa terminarea ciclului menstrual si doar lichidul preejaculator!
3 comentarii
0
15-08-2013, ora 15:35
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu va faceti nicio grija, nu are cum sa fie insarcinata.
0
16-08-2013, ora 03:16
sprinter
Nu este medic/terapeut
sprinter
Multumesc frumos !
0
16-08-2013, ora 12:09
magda_ig2212
Nu este medic/terapeut
magda_ig2212
Buna ziua.Am fost operata de hernie de disc la coloana lombara si cervicala.Durerile persista in zona cervicala mi-au depistat doua vertebre lipite si as vrea sa stiu daca e grav.La coloana lombara am curbura accentuata si am dureri foarte mari la apasare si la calcat la calcai si pe lateral si vreau sa stiu daca este grav.Au aparut de curand si dureri la jumatatea coloanei toracale, cred si am dureri chiar pe coloana si cand apas cu mana ma doare foarte tare pe os.As vrea sa stiu daca e cazul de operatie.Am facut recuperare si degeaba, durerile persista si am dureri in timpul procedurilor.Va rog sa-mi dati un raspuns urgent.Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •