Poate fi cancer la gat?

13-12-2012
CharlieCharlie
Nu este medic/terapeut
CharlieCharlie
Buna ziua domnule doctor am si eu o problema de vreo saptamana...prima oara a aparut o durere de gat care iradia la ureche (mai ales la stanga) speriata (deoarece am 13 ani si inainte de aceste simptome am pufait tigari. adica nu am tras in piept cam o luna dar nu in fiecare zi si mai mult de 1-2 nu luam) si doctorul sa uitat in gat a zis ca este o faringita si mi-a prescris un antibiotic (klabax...sau ceva de genul asta) am plecat acasa si am inceput sa iau antibioticul. A doua zi mama mea ma dus sa fac un exudat faringin dar simptomele au inceput sa se schimbe acum simt ca un de senzatie de nod la baza gatului care nu trece si uneori o mica durere de ureche.Tin sa mentionez ca in prima zi de dureri am avut un fel de arsura la stomac care ma tinut pana seara cand am mancat dar nu prea cred ca are legatura.As fi foarte recunoscatoare daca mi- ati putea spune daca cumva (doamne fereste)sa am cancer la gat ?
4 comentarii
0
13-12-2012, ora 17:32
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
sigur iti va raspunde un medic!

pana atunci,
DA..durerea de stomac ARE legatura..
NU se iau antibiotice FARA sa fii mancat ceva, mai consistent..nu doar ceai...
sanatate,
0
13-12-2012, ora 18:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. simplu fapt, , , , ca te.ai gandit la cancer, , , deja e o mare prostie
dupa cum se stievsine demonstrat... gandurile noastre ne afecteaza. asa ca gandeste pizitiv
2. faptul ca nu faci legatura intre refluxul gastric si farinfpge... e din cauza ca nu ai citit nimic din ce am postat pana acum pe forum
3. cred ca tigatile si bauturile acidulate sunt de vina
4 e navoie de consult la orl si gastrologie
0
13-12-2012, ora 19:20
CharlieCharlie
Nu este medic/terapeut
CharlieCharlie
Multumesc pentru raspuns dar sunt foarte speriata deoarece acum mi-a aparut si o durere la ceafa si am vazut ca si asta poate fi unul dintre simptome ceea ce ma sperie si mai mult iar doctorul la care am fost era ORL-ist si tocmai deaia imi este frica sa nu cumva sa fi gresit dar dumneavoastra credeti ca ar putea fi ceva grav ?
0
13-12-2012, ora 19:37
CharlieCharlie
Nu este medic/terapeut
CharlieCharlie
Au iesit rezultatele la exudatul faringian au fost negative si acum sunt si mai speriata ca daca ar putea fi asa ceva..ce altceva ar mai putea fi ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E voie să faci sport dacă te doare în gât?
  • Cum să-ți relaxezi rapid gâtul
  • Cercetătorii au evaluat eficiența lidocainei pentru durerile cervicale
  •