Poate fi apendicita?

16-01-2013
myhaitza97
Nu este medic/terapeut
myhaitza97
De cateva zile, mai exact 2-3 zile simt intepaturi in partea dreapta de scurta durata 10-15 secunde si rar mai mult, in zona apendicelui, am unele perioade cand merg, ma inteapa, dar nu am acele simptome, varsaturi, febra, pierderea poftei de mancare, inainte de a merge la medicul de familie pentru a ma lamuri, as vrea sa va cer mai intai sfaturile dvs. Poate fi aceasta apendicita? sau doar o cauza de care nu ar trebui sa ma ingrijorez, precizez ca fac si sport si poate are o anumita legatura de efort.
2 comentarii
0
16-01-2013, ora 23:39
Iussty1992
Nu este medic/terapeut
Iussty1992
nu trebuie sa ai neaparat acele simptome...eu nu am avut greturi febra ect ma durea ce.i drept, pur si simplu am mers la doctorul de familie si m.a apasat in acea parte si ma durut f tare m.a trimis la spital si acolo m.au internat pt operatie :) mergi sa te vada un doctor asa vei stii cel mai bn ce ai..daca nu e apendicita o fi altceva poti face un ecograf abdominal..dar intreaba medicul:)
0
17-01-2013, ora 20:42
myhaitza97
Nu este medic/terapeut
myhaitza97
Multumesc mult. Maine voi merge la medicul de familie. De exemplu astazi nu ma durut, au fost unele senzatii de durere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul