Pneumopatie interstitiala

02-02-2009
dana.ro
Nu este medic/terapeut
dana.ro
acesta este diagnosticul pus de medic in urma radiografiei ! hemoleucograma e normala! simt ca am un foc in psate, am avut si greta si senzatie de voma;fara febra! si frisoane ! am o intrebare ca nu ma dumiresc:pneumonia e contagioasa sau nu? mama mea a murit de pneumopatie acuta acum o saptamana pt ca medicii nu au descoperit boala!
7 comentarii
0
02-02-2009, ora 14:14
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Da, pneumonia este contagioasa!
0
02-02-2009, ora 14:33
dana.ro
Nu este medic/terapeut
dana.ro
nu mai stiu ce sa cred pt ca mie mi-au zis vreo 3 medici ca nu e contagioasa! am un baietel de 1 an si 5 luni si mi-e teama sa nu faca si el! ce tratament e mai indicat in astfel de cazuri -pt mine? eu iau niste antibiotice acum si frectii, ceaiuri etc e bine sa fac injectii? si cum pot sa-l protejez pe copil?
0
03-02-2009, ora 01:46
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pneumonia interstitiala este contagioasa sigur!!Si fetita mea a luat anul trecut aceasta boala!!Si culmea, ea se transmite prin aer!Trebuie sa faceti tratament cu antibiotice sau injectii si scapati!Se vindeca!
Numai bine
0
03-02-2009, ora 20:30
dana.ro
Nu este medic/terapeut
dana.ro
multumesc pt raspuns! dr mi-a zis ca nu se ia;sincer, nu stiu ce sa mai cred! sper sa nu fie contagioasa! fac tratament cu antibiotice, de maine o sa fac si injectii cu ampicilina, sper sa fie bine!
0
04-02-2009, ora 15:28
sarah blue eyes
Nu este medic/terapeut
sarah blue eyes
pneumonia si pneumopatia intestitiala nu sunt sigura ca sunt unul si acelasi lucru.!! ar trebui verificat intai acest "mic" detaliu!
0
04-11-2009, ora 20:46
lorey
Nu este medic/terapeut
lorey
in urma cu 2 ore am venit de la un priveghi,..e f dureros dar baietelul prietenei mele de numai 5 luni a murit subit fara semne de pneumopatie, aparent sanatos... necropsia a evidentiat Pneumopatie interstitiala si cauza mortii de insuficienta respiratorie acuta.Sunt multe cauze etiologice.. f multe dar totusi ssa iti moara copilasul fara un semn de suferinta e o grea incercare a vietii.
0
19-12-2009, ora 14:11
GYT1971
Nu este medic/terapeut
GYT1971
eu cred ca faceti confuzie intre pneumonie si peumopatie sant diferite una e contagioasa se pare pneumonia iar cialalta nu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  •