Pls, ajutati-ma e urgent!

18-03-2009
deea_sv
Nu este medic/terapeut
deea_sv
Va rog sa ma ajutati caci sunt foarte speriata.Am 17 ani, nu mai sunt virigina si de la o vreme incep sa am dureri in zona genitala, mai precis in zona ovarelor, in afara perioadei de menstruatie.Alte simptome ff ingrijoratore pe care le am sunt scurgeri temporare de sange sau subst de culoare inchisa prepoderent spre maro, lipsa poftei de mancare, oboseala nejustificata, stare de somnolenta...Stiu k s-ar putea ca unele dintre ele sa nu aiba vreo leg cu o eventuala infectie in zona genitala.Mi-e rusine sa ii sp mamei de asta si mi-e frica k dak o sa mg la un medic genecolog mama o sa afle ca nu mai sunt virgina.S-ar putea sa existe sanse ca posibila infectie pe care o am sa fie de natura maligna adik sa fie un cancer :( :| ?Nu am mai fost niciodata la ginecolog si acum nu mai pot amana acest lucru...Va rog dati-mi niste sfaturi, caci sunt disperata, imi este frica de posibilul verdict sumbru al medicilor ce mi l-ar putea da...
1 comentarii
0
19-03-2009, ora 08:12
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
De ce te gandesti exact la ce este mai rau?Probabil ai o anexita care se trateaza dar pt asta este nevoie sa mergi la un ginecolog si eventual sa faci si un eco.Daca nu vrei sa te insoteasca mama ta, mergi singura, ginecologii sunt ca sa ne ajute
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.