Pliu nucal mare

05-06-2008
dinuady
Nu este medic/terapeut
dinuady
Buna ziua, sotia mea este insarcinata in 14 sapt si 3-4 zile iar la ecografia de 13 sapt s-a descoperit un pliu nucal la copil de 6, 6 mm foarte mare(hygroma chistica)! Dupa 3 zile am fost la inca o ecografie la un alt medic pentru confirmare si a masurat din nou pliul, acum avea 4, 1 mm oricum tot destul de mare! Primul medic ne-a sugerat sa facem interupere de sarcina(posibile malformatii) insa acest copil este dorit foarte mult si am vrea sa ne convingem 100% daca este bine sau nu! Dupa insistentele noastre primul medicul i-a recomandat sotiei un dublu test! Asteptam azi sau maine rezultatul! Oricum am dori sa efectuam si amniocenteza pentru a lamuri lucrurile! Suntem disperati si as dori sa va intreb, din experienta d-vs daca s-ar putea totusi sa avem un copil sanatos? Mentionez faptul ca mai avem o fetita de 1 an si 3 luni fara absolut nici un fel de probleme! Va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul