Piele de gaina

30-04-2007
mirceamm
Nu este medic/terapeut
mirceamm
Buna ziua. Problema mea este ca de vreo cateva luni am observat ca pe spate am mai multe zone cam de 5 cm in diametru in care pielea are aspect de piele de gaina. Acest simptom e permanent. In acele zone pielea are culoare normala.Nu prezinta mancarimi. Am fost la dermatologi si nu s-au putut pronunta nici unul. Daca stie cineva ce afectiune este si cum ar putea fi tratata ii multumesc anticipat.
6 comentarii
0
28-05-2007, ora 00:00
lory_vip_93
Nu este medic/terapeut
lory_vip_93
Buna ziua.Problema mea este ca pe piceare am o piele ca de gaina, daca stiti ceva ce asi putea face sa ce sa ia va rog si imi raspundeti.Multumesc
0
10-07-2007, ora 00:00
elenush
Nu este medic/terapeut
elenush
am nevoie de o adresa de mail..am o problema mai delicata..va rog :(
0
12-05-2009, ora 23:03
akymya
Nu este medic/terapeut
akymya
si eu am pe maini zone in care am pielea ca de gaina fara a ma ustura, manca sau schimba culoarea.sunt doar inestetice si nu as vrea ca lasandu-le netratate sa duca la vreo boala grava..
am fost la doctor si mi-a prescris locoid crema.. mi-a trecut dar imi apar din nou dupa cateva luni..ce a mai fac?
0
12-05-2009, ora 23:03
akymya
Nu este medic/terapeut
akymya
si eu am pe maini zone in care am pielea ca de gaina fara a ma ustura, manca sau schimba culoarea.sunt doar inestetice si nu as vrea ca lasandu-le netratate sa duca la vreo boala grava..
am fost la doctor si mi-a prescris locoid crema.. mi-a trecut dar imi apar din nou dupa cateva luni..ce a mai fac?
0
21-12-2009, ora 13:35
dya kd
Nu este medic/terapeut
dya kd
as vrea sa va spun ca eu am o problema cu pielea de gaina..care se afla pe picioare si maini sub forma unor bubite rosii-roz sau chiar la frig se fac mov, care cateodata ma si mananca...
va rog sa ma ajutati daca puteti cumva.
0
02-01-2010, ora 12:24
marijan
Nu este medic/terapeut
marijan
BUna ziua am si eu o problema am niste bubite de 2 ani in coace care seamana ca niste cosuri am fost la doktoru de fam si mia spus ca asa ii pielea mea da nare cum cand eram mai mik nu le aveam si nu le am peste tot decat pe maini si pe picioare pana la genunchi ma puteti ajuta cu ceva va rog frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •