Picioare fara vlaga, amortirea miinilor, senz. de ameteala

28-04-2009
centeaion
Nu este medic/terapeut
centeaion
Autor: centeaion Data: 01-04-2009
Aceste simtome au inceput in urma cu 6 luni, eram in oras si am simtit ca nu ma mai tin picioarele, ca nu mai am putere in ele. Tot de atunci foarte des imi amortesc miinile mai mult mina stinga si sunt foarte ametita de cap.
M-am internat la neurologie si mi s-a pus diagnostic "Epilepsie crize polimorfe", mentionez ca sufer de epilepsie din 1982, fac crize usoare fara pierderea echilibrului, ramin blocata si am unele automatisme dupa care imi revin (imi iau cu consticiozitate tratamentul fara intreruperi).
Cel mai suparator este faptul ca nu mai am siguranta sa ies singura in oras deoarece uneori pot sa ma plimb fara probleme iar alteori fara nici un motiv dupa 2 - 3 sute de metri nu mai pot merge trebuie sa ma asez sau sa ma reazem de ceva, mai merg putin si iar trebuie sa ma opresc...
Nu stiu daca cele descrise mai sus se datoreaza epilepsiei deoarece analizele care le-am facut au fost bune, urmez si un tratament de fortificare cu vitamine dar fara niciun rezultat, nu stiu daca si cui ar trebui sa ma adresez pentru ca sa imi revin.
Cu stima Mariana
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.