Piascledine si antiinflamatoare

07-02-2011
Karolina
Nu este medic/terapeut
Karolina
Buna ziua,

Am artroza si medicul mi-a recomandat antiinflamatoare (Arcoxia) si Piascledine. De arcoxia stiu de la un coleg care a mai luat ptr dureri de spate, insa de Piascledine nu am auzit. Stie cineva detalii? este eficient?

Multumesc!
4 comentarii
0
07-02-2011, ora 19:25
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Da!!! Este extrem de eficient, fiind vorba despre fractiuni saponificabile de ulei de Avocado, pentru ajutarea regenerarii cartilajului articular.Multa sanatate!
0
08-02-2011, ora 13:38
Ioana Dinu
Nu este medic/terapeut
Ioana Dinu
Este bun, si eu il iau de ceva timp si durerile au cam disparut si nu mai sunt asa intense. In paralel fac si fizioterapie, insa sunt sigura ca si Piascledine m-a ajutat foarte mult.
0
09-02-2011, ora 15:19
Karolina
Nu este medic/terapeut
Karolina
Va multumesc pentru raspunsuri! As mai avea o intrebare privind durata tratamentului cu Piascledine, am inteles ca trebuie luat mai mult timp, cel putin 6 luni. As putea sa il iau si mai mult de atat? Oricum, sper sa se vada efectele cat mai repede, pentru ca Arcoxia nu il pot lua prea mult.
Multumesc!
0
09-02-2011, ora 18:23
Pan-dora
Nu este medic/terapeut
Pan-dora
Buna Karolina,

Eu iau piascledine si doctorul mi-a recomandat sa iau 7-8 luni, apoi sa fac o pauza de 1-2 luni si sa reiau tratamentul.Am deja 5 luni de cand il iau iar rezultate s-au vazut din primele 3 luni, la mine cel putin. Multa sanatate iti doresc! sper sa te ajute raspunsul meu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cultură medicală - artrită vs artroză (explicații termeni)
  •