Pete usturimi, veruci, tratament fara rezultat :((

17-10-2009
Iuliia
Nu este medic/terapeut
Iuliia
Pe pielea penisului au aparut cateva pete mai inchise la culoare foarte sensibile. De altfel acum si pe scrot au aparut cateva pete rosiatice care ustura. Pielea care acopera capul penisului este extrem de sensibila la atingere. urina este foarte tulbure si am usturimi la urinare. Au aparut de acum un an si ceva.(anul trecut in vara. am fost la medic(i) am luat tratament si...aparent trecea apoi simptomele au aparut din nou. mai rau e ca la inceputul anului au aparut si niste veruci care au fost cauterizate si nu au mai aparut(cred ca din cauza ca am renuntat a fumat).
Am fost la medici si...am luat medicamentele urmatoare: Fluconazol 3 pastile la cate 2 zile si nidoflor +bicarbonat(spalari) asta petru candidoza, apoi acum 8 luni cand alt medic a zis ca e herpez am luat..ceva retroviral...in fine. acum la hpv...nu am luat decat isopirosine. si m-am lasat de tigari pentru a-mi creste imunitatea. mentionez ca am facut test de hiv si vdrl si au iesit negative
Ca si istoric...Boala a debutat cu usturimi la urinare. apoi urina tulbure (atunci am fost diagnosticat cu candida) apoi au inceput la cateva luni sa apara mici bubite rosii cu zeama in ele. atunci am fost diagnosticat cu herpes genital dupa care au inceput sa apara veruci...au aparut cam 10 -12-- unele si pe uretra. cele externe le-a cauterizat medicul. celelalte..din uretra au...disparut..pur si simplu. (la urinat ieseau afara..se vedeau acum nu mai sunt deloc. cel putin asa sper).
1 comentarii
0
19-10-2009, ora 19:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergi la un medic homeopat, homeopatia vindeca eficient astfel de probleme. Iti spun din experienta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.