Pete rosii pe piele si raceli frecvente..este oare leucemie?

16-05-2012
Amany
Nu este medic/terapeut
Amany
De aprox. 1 saptamana mi-au aparut niste pete rosii pe piele, pe brat mai precis si nu mai dispar. Nu este alergie si nici vreo iritatie sau eczema daoarece nu se simte la atingere si nici nu-mi a senzatie de mancarime. Panica mea vine din faptul ca am intalnit un caz al unei femei careia i-a iesit, exact ca in cazul meu, pete rosii pe piele.a mers la doctor si a fost dignosticata cu leucemie, neavand nici un alt fel de simptome. In plus, am observat ca de la o vreme incoace racesc f des, mult mai des decat inainte.
Din cate am inteles leucemia afecteaza in primul rand persoanele cu imunitatea scazuta si eu am mai avut astfel de probleme, cu imunitatea acum cativa ani cand am urmat un tratament deoarece aveam imunitatea scazuta.
Se poate ca aceste pete rosii pe piele, racelile frecvente sa fie oare leucemie? ultimele analize le-am facut acum 6 luni si rezultatele au fost bune. Se poate ca in 6 luni sa fac leucemie? va rog, vreau un raspuns! Sunt f speriata!! Va multumesc!
3 comentarii
0
16-05-2012, ora 17:16
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Draga Amany, nu te mai speria asa usor, mai fa-ti o data analizele d esange pentru linistea ta si nu te mai gandi la ce este mai rau.
Doamne ajuta!
0
16-05-2012, ora 19:12
Amany
Nu este medic/terapeut
Amany
Asa voi face, sper doar sa nu fie nimic grav.
0
16-05-2012, ora 20:35
andreiciprian
Nu este medic/terapeut
andreiciprian
Buna... am si eu o intrebare... am o problema la nas de mic, mi s-a deplasat osul dintre nari, sper ca m-am exprimat corect... se poate rezolva cu o operatie estetica sau cum, , va rog sa-mi explicati... multumesc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Vitamina C previne răceala
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Efectul protector al alăptării împotriva apariției leucemiei la copii
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  •