Pete rosii

09-06-2008
cosmin2002
Nu este medic/terapeut
cosmin2002
Buna ziua.
Am si eu o problema: am niste pete rosii care sunt destul de evidente. Am fost la mai multi medici din localitatea mea, insa diagnosticul este unul ambiguu si fara rezultat. Am facut inclusiv testul VDRL care a fost negativ. Problemele astea le am de 3 ani. Am observat ca petele se " activeaza" si reactioneaza in momentul in care fac un dus cald, adica devin rosii si ma ustura un pic. De asemenea, vara la mare primele care se inrosesc de la soare si ma ustura extrem de tare sunt aceste pete care reactioneaza destul de tare la soare. De asemenea, cand transpir abundent tot la fel. Ca forma, unele au o forma neregula, iar altele parca ar semana cu o amprenta de pisica sau ceva asemenator. Singurul tratament care face decat sa sterga temporar ( circa 2 saptamani ) aceste semne este Dermovate. Am avut mai multe medicamente care mi-au fost prescirse, regim, etc, care nu au dat rezultat ( pe care le-am si uitat ).Precizez ca am petele raspandite pe tot corpul si cred ca tratamentul provizoriu cu Dermovate este destul de nociv pentru corp.
Toate aceste poze le-am pus pe acest link: http://s286.photobucket.com/albums/ll92/cosmin2002/
Rog pe aceasta cale, administratorul acestui forum sa nu stearga linkul care arata pozele cu problema mea.
Va multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.