Pete mov pe coapsa langa testicule

27-08-2015
tehcatsmiaw
Nu este medic/terapeut
tehcatsmiaw
Buna ziua.
Acum vreo 2 saptamani mi-a aparut o pata rosie ( sincer sa fiu arata mai mult a fi mov vinetiu decat rosu) pe partea superioara a coapsei, exact sub testicule (partea piciorlui care este 'acoperita' de testicule, nu stiu cum sa explic altfel), care ma manca destul de tare ( era o senzatie ciudata, cand mergeam parca ma ustura putin). Am fost la medic s-a uitat si a zis ca as avea Dermatita alergica de contact care ar fi fost cauzata de epilat/ras in zona aceea. Mi-a dat un unguent care a fost preparat in farmacie si a durat cateva ore pana sa fie gata (din pacate nu mai am reteta si nu stiu sigur din ce substante era facut, este o substanta alba). Problema este ca acum, dupa 2 saptamani de dat cu aceea substanta, nu observ nicio ameliolare in acea zona ( ma mananca la fel de tare si pare sa fie la fel de extinsa pata), ba mai mult mi-a aparut si pe celalalt picior (acum este de o marime mai mica fata de piciorul cu pata initiala), in aproximativ aceeasi zona ca pe primul picior. Petele sunt de culoare vinetie sau mov (nu sunt expert in culori), ma mananca, la anumite miscari ma si ustura (cred ca atunci cand se freaca piciorul de testicule in zona aceea), NU miroase urat zona, iar singurul lucru ciudat pe care l-am observat este ca pare sa se decojeasca zona ca atunci cand esti ars de soare, dar nu sunt sigur, se poate sa mi se fi parut. Tin sa mentionez ca prima pata mi-a aparut la cateva zile ( nu mai stiu sigur nummarul, intre 1 si 3) dupa ce am facut baie intr-un jacuzzi public din complexul meu sportiv.
Multumesc pentru ajutor.
1 comentarii
0
28-08-2015, ora 13:21
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Mergeti la un dermatolog. Ar putea fi o ciuperca.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  •