Pete mici pe penis

17-01-2009
Nesemnat
Nu este medic/terapeut
Nesemnat
Acum 3-4 zile mi-au aparut niste bubite mici pe penis(pe cap) de culoare rosie.In o zi acestea au format un fel de pielita care s-a desprins pe bucati pe parcursul zilei.Mentionez ca la inceput nu am avut nici un fel de mancarime dar dupa 2 zile am simtit o senzatie minora de mancarime.Acum deja a inceput sa dispara senzatia.Dupa ce s-a desprins pielita aia superficiala au ramas niste puncte mici si rosii in locul bubitelor.Ce ar trebui sa fac?Este ceva grav?
2 comentarii
0
17-01-2009, ora 14:44
leiden
Nu este medic/terapeut
leiden
este exact simptomul prietenului meu, cred ca este vorba depre candidoza.el nu a luat-o foarte in serios pana nu a vazut ca nu ii trece, adica vreo 3 luni.du-te la doctor, e cel mai indicat, noi nu putem sa mergem pentru nu suntem in tara si nu avem asigurare.la prima vedere nu e f grav dar daca citesti mai atent consecintele, e mai bine sa o tratezi decat sa astepti sa recidiveze.intr-un final l-am convins ca trebuie tratata si nu am facut sex o luna dar nu sunt convinsa ca am scapat definitiv.imi pare rau ca nu pot sa te luminez mai mult.
0
05-05-2009, ora 13:53
gabi_poli
Nu este medic/terapeut
gabi_poli
Am si eu o problema. Acum 3 zile am avut contact sexual protejat. A2-a zi am avut o durere pe capul penisului fara sa-i dau importanta. Azi de dimineata am observat niste pete rosii pe capul penisului, sunt foarte micute si o mica pata rosie. Am si o durere, pare foarte sensibila. Sper sa fie vorba de o iritatie, pata este foarte micuta chiar apoape in varful capului. De spalat m-am spalat bine de fiecare data si foarte des. Momentan m-am dat cu o crema de galbenele. Ce poate sa fie? si cu ce pot sa o tratez? vreau informatii despre ce este. Multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.