Pete la nivelul scrotului si formatiuni mici pe circumferinta glandului

18-03-2015
Jale97
Nu este medic/terapeut
Jale97
Buna ziua,

Acum 12 zile am avut parte de un act sexual neprotejat. In urma cu 3-4 zile am observat ca la nivelul scrotului mi-au aparut niste pete mai deschise in comparatie cu nuanta pielii de la nivelul scrotului, iar examinand mai atent zona am mai putut observa la nivelul glandului (in circumferinta acestuia, la baza) cateva 'bubite' asemanatoare unor ruperi de pielita sau negi ( o descriere mai buna nu pot sa gasesc, dar pot spune ca au aceeasi culoare ca glandul si nu sunt formatiuni mari, ci foarte mici, dar nu le aveam inainte). As dori, pe langa sfatul de a consulta un medic dermatolog sau urolog, sa imi dati un diagnostic bazat pe cele spuse mai sus, cu toate ca nu poate fi un diagnostic 100% sigur.

Va multumesc anticipat.
4 comentarii
0
19-03-2015, ora 00:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu cred ca aveti negi provocati de virusul HPV. Cautati pe net imagini si mergeti sa va vada un Dermato Venerolog.
0
19-03-2015, ora 07:12
Jale97
Nu este medic/terapeut
Jale97
Nu sunt negi din aceia. Sunt asemanatori cu niste perisori foarte mici si sunt prezenti in circumferinta glandului, dar doar pe stanga si dreapta, pe mijloc nu am. As mai dori niste raspunsuri.

Multumesc.
0
19-03-2015, ora 14:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
V-am trimis mesaj pe Privat.
Apasati Modificati profilul dv. din caseta verde dreapta sus si apoi Mesaje.
0
20-03-2015, ora 14:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Aveti pete.
Va informez ca bts netratate duc la Infertilitate.
In Romania 80 % dintre barbati nu se duc sa se trateze, boala se cronicizeaza si devin Infertili.

Trimiterea de la medicul de familie e gratuita.
Consultatia la Dermatolog e gratuita cu trimitere, in jur de 50 de lei fara trimitere (daca nu sunteti asigurat).

Nu stati asa la infinit. Nu vad asa mare filosofie in a merge sa va vada o persoana avizata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pete rosii pe piele - primul ajutor
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •