Pete de culoare rosie

25-01-2009
MEdves
Nu este medic/terapeut
MEdves
Buna ziua.ma numes Lidia, am 37 de ani
de 2 ani imi apar pe tot corpul pete de culoare rosie de diferite marimi.am facut toate analizele insa au iesit bune.teste la alergolog, dermatologie, infectioase, si alte spitale din timisoara.Am facut analize de sange, urina, heliobacter, hepatita B, C, transaminaze la ficat si multe alte analize dar toate au iesit bune doar LAMBLIAZA.Am luat tratament cu tiberal, fasigin, zentel, claritine, xizal, aerius, si multe alte medicamente printre care si tratamente naturiste insa fara nici un rezultat, Petele persista de aceea caut un medic care ma poate ajuta sau persoane care au mai avut un caz asemanator.Va multumesc
2 comentarii
0
07-02-2009, ora 20:55
michim
Nu este medic/terapeut
michim
Buna ziua ! Ma confrunt cu acelasi fenomen. Daca aflati ceva postati va rog pe forum. Multumesc si sanatate
0
29-10-2009, ora 21:51
dumbrava
Nu este medic/terapeut
dumbrava
Buna seara ! sotul meu are aceeasi problema. Are 31 ani de vreo luna si ceva iau aparut pete rosii pe tot corpul. Seara apar il mananca rau de tot cand ies si pana dimineata dispar. Am fost la dermatolog, a facut analize si au iesit bune, dar ia iesit LAMBLIA.I-a pus bubele pe seama lambliozei, i-a dat zentel 5 zile, aerius, calciu vit C., au disparut 3 zile, apoi au aparut mai rau.Am fost la alt medic si tot asta ia zis dar ia dat hemisuccinat cu calciu in vena si iar au disparut 3 zile. Am inceput din nou zentel si iam dat si o doza de tinidazol.NU cedeaza si nu mai stiu ce sa cred despre lamblia asta. tind sa cred ca nu e de la asta desi nul doare nimic. Precizez ca in perioada asta a tinut si regim alimentar.va rog ajutatima cu un sfat!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.