Pete galbene in zona pubiana

28-11-2008
c17
Nu este medic/terapeut
c17
De cateva luni, cam din mai mi-au aparut niste pete galbene in zona pubiana. La inceput nu le am luat in sema pt ca erau putine si nu ma deranjau.dar acum parca nu le mai suport.Sunt mai multe si ma mananca in general uneori foarte mult.Nu stiu ce sa fac si cum au aparut.Sunt ca niste mici arauri si nu ca niste cosuri.
8 comentarii
0
30-11-2008, ora 09:46
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu cumva ati luat niste paduchi lati de undeva? Mergeti la un dermatolog sa va examineze acele pete.
0
06-12-2008, ora 21:06
radium_radu90
Nu este medic/terapeut
radium_radu90
de vreo 5 luni mia aparut niste umflaturi mici si dese asemanatoare cu urzicatura, prima data au aparut in cap apoi pe fata si pe corp, ma manaca de nu mai pot unele se fac foarte mari in ultima vreme mai mult pe fata imi apar pe lnga ochi, frunte si obrazi e foarte insuportabil, am fost la un medic dermatolog si mia zis ca e urticarie mia dat o reteta si un regim alimentar timp de o luna dar nici un efect.
varog din toata inima sa ma ajutati!
0
07-12-2008, ora 10:48
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ati fost la control la dermatologul care v-a dat tratamentul ???
Ce regim alimentar v-a recomandat si ce tratament ?
0
07-12-2008, ora 11:08
costachemihaela
Identitate neconfirmată
costachemihaela
Daca simptomele persista de mai bine de 6 saptamani, ar fi bine sa va faceti analize de laborator, pentru depistarea unei cauze a urticariei. Aveti si alte afectiuni asociate?
0
07-12-2008, ora 21:59
radium_radu90
Nu este medic/terapeut
radium_radu90
am tinut legatura prin telefon cu medicul si mia spus ca totul e bn se va vindeca si regimul a fost urmatorul : fara alcool, prajeli, peste, carne de porc, aveam interzis si undele sucuri cum ar fi coca cola.
dar in zadar nu m-am vindecat, prima data apareau pe corp noapte si erau insuportabile eram plin de pete ma scarpinam intruna nu puteam sa dorm deloc
acum apr pe fata mai mult si pe corp dar mai rar.
va rog mult ajutati-ma
0
08-12-2008, ora 16:56
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Din ce oras sunteti ?
0
08-12-2008, ora 18:47
radium_radu90
Nu este medic/terapeut
radium_radu90
sunt din comuna Jijila, Judetul Tulcea, eu am fost la Galati la spitalul judetean pentru aceste probleme
0
10-12-2008, ora 18:39
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar trebui sa faceti o internare in spital la Galati sau la Tulcea pentru investigatii si tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •