Pete - Bube rosii uscate pe piele de o luna

07-08-2007
mariusmihai
Nu este medic/terapeut
mariusmihai
Buna ziua,
De aproximativ 1 luna mi-au aparut mici pete rosii pe burta si spate. Am zis la inceput ca sunt muscaturi de tantari. Apoi mi-au aparut si in zone greu accesibile unor tantari. Au chiar si un centimetru in diametru si centrul petei este uscat si aspru la pipait, ca si cum s-ar fi uscat pielea acolo. Pe picior am una de 3-4 centimetri si uscata in centru, doar ca e mult mai mare ca restu - e si prima aparuta acum 1 luna. Coaja uscata nu pica sau nu se poate coji. De fapt nu e o coaja, e pielea uscata. Nu stiu cum sa le descriu mai bine...
Sa incep sa imi fac griji?
Multumesc
3 comentarii
0
09-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru un diagnostic corect ar trebui sa apelati la un dermatolog.
0
24-02-2008, ora 00:00
george.b
Nu este medic/terapeut
george.b
Salut! si eu am aceeasi problema si te rog daca poti sa-mi spui in cazul in care ai fost la doctor ce ti s-a spus? nu prea indraznesc sa ajung acolo ! -
0
20-10-2011, ora 11:33
sylena
Nu este medic/terapeut
sylena
salut, am si eu aceeasi problema ca mariusmihai, am o buba de acest gen pe mina dreapta (a aparut alaltaieri) putin mai jos de cot, si azi dimineata mi-a mai iesit una pe mina stinga mai su de cot...si nici nustiu la ce sa ma mai gindesc, am rascolit tot netul, sa gasesc ceva asemenator si nimic, sper sa nu fie ceva grav, :(, m-am inscris pe simbata la un dermatolog, dar pina atunci sper sa nu mai apara alta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: