Pete-bubite rosii in palme-talpi

16-07-2008
cosmint
Nu este medic/terapeut
cosmint
De 2 zile mi-au aparut in palme si pe talpi niste bubite mici si rosii + pete rosii. Bubitele sunt dureroase si ma mananca destul de rau (par a fii sub piele).Si zonele cu pete sunt destul de sensibile (dor si ma mananca mai putin)
Funny este ca am fost la dermatolog recent.I-am aratat una si a zis ca nu stie ce este "poate pe sistem nervos" zice dansul. Si eu ce sa zic...sunt stresat...o sa dispara cand ma calmez.
Cateodata seara, dupa ce ajung acasa imi apar niste liniii de dimensiunea unui deget pe corp in zone restranse, una langa alta si dispar dupa cateva ore+ma mananca. Asta sa fie de la stres?
Inca mai am tichetul acela de analize si o sa ma duc curand sa le fac dar, eram curios daca sunt niste simptome ciudate/grave?
2 comentarii
0
16-07-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
poate fi o boala de piele care se numeste dishidroza
0
10-12-2009, ora 09:47
feli
Nu este medic/terapeut
feli
Poate cineva ma poate lamuri. De aproximativ 1 luna si jumatate in ambele talpi (scobitura talpii) mi-au aparut niste pete rosii. Initial era o zona de 1-1, 5 cm acum s-a extins. Nu sunt bube, nici eczema - am consyltat un dermatolog, mi-a spus sa iau advantan crema 7 zile. am urmat tratamentul dar nu a functionat. Nu am mancarimi, dureri, arata ca atunci cand este presiune f mare pe piele sau cumva ca vase fff mici sparte rosu - rosu inchis). Nu stiu exact unde sa ma adresez, daca dermatologic nu este..este vb de ceva neurologic? ce ma puteti sfatui?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.