Perioada fertila

28-08-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Eu sunt o tanara de 25 de ani si as vrea sa stiu daca am ciclul neregulat( 28-35 zile) care este perioada mea fertila. Spuneti-mi va rog ce metode de contraceptie sa folosesc in acest caz. Acum merg pe metoda temperaturii bazale si prezervativ. Ati putea totusi sa imi spuneti care e periada mea fertila?
Va multumesc!

P.S. Nu as vrea sa folosesc anticonceptionale.
2 comentarii
0
28-08-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Aceste informatii si multe altele despre contraceptie le poti gasi pe site-ul nostru la adresele:
www.romedic.ro/medicina/contraceptie/metode_naturale.htm
www.romedic.ro/medicina/contraceptie/contraceptia.htm
0
02-06-2006, ora 00:00
goguioan
Nu este medic/terapeut
goguioan
Foloseste Testerul Donna pentru determinarea ovulatiei, pe baza de saliva. Poti constata, singura, in 5 minute, daca ai ovulatie sau nu. Daca ai ovulatie poti sa faci sex si sa ramai, garantat, gravida. Daca nu ai ovulatie poti sa faci sex fara teama de a ramane gravida. Daca nu ai ovulatie pe parcursul unei luni trebuie sa consulti un medic. Testerul este usor, cat un ruj, poate fi purtat in poseta, nu are contraindicatii, nu contravine religiilor, este testat clinic, este evaluat de OTDM si autorizat de Ministerul Sanatatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metoda temperaturii bazale
  • Metoda mucusului cervical - Billings
  • Metoda calendarului
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Testele de ovulație
  •