Pentru cei care au probleme de greutate

26-03-2014
anca712
Nu este medic/terapeut
anca712
Buna ziua, ma numesc Anca si am 18 ani, sunt pe punctul de a lua o decizie despre ce asi dorii sa invat in continuare, si ma atrage foarte mult nutritia si dietetica, dar multa lume nu ma motiveaza sa fac asta deoarece nu e o munca foarte 'cautata'. Asi dorii sa va intreb daca voi, cei care aveti probleme de greutate/sanatate, ati apela la un medic nutritionist fara nici o indoiala, si daca considerati ca va fii o munca de viitor. Va multumesc mult, conteaza mult parerea voastra!
5 comentarii
0
27-03-2014, ora 10:50
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu am probleme de greutate dar cunosc persoane ce au si nu prea apeleaza la astfel de medici, mai ales ca internetul e plin de informatiile pe care ti le poate da medicul nutritionist.

De regula cei care au aceasta specializare o fac in paralel cu un alt loc de munca, nicicum nu se bazeaza pe asta ca principala sursa de existenta.
0
27-03-2014, ora 23:32
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ANCA eu am avut si am iar probleme de greutate dar nam apelat niciodata la un nutritionist si din cauza situatiei medicale, si din comoditate dar este o meserie care in viitorul apropiat va fi foarte cautata deoarece foarte multi copii si adulti au astfel de probleme si daca nu ma credeti uitativa la voi in familie sau pe strada.
Eu cunosc foarte multe persoane care merg frecvent la nutritionist si eu cred ca in viitorul apropiat se vor deschide cabinete si in scoli.
0
25-04-2014, ora 18:10
anca712
Nu este medic/terapeut
anca712
multumesc de parere!
0
08-06-2014, ora 19:12
Andreeea17
Nu este medic/terapeut
Andreeea17
Anca, inainte sa devii nutritionist invata sa scrii.
0
15-06-2014, ora 17:27
anca712
Nu este medic/terapeut
anca712
" Andreeea17 " inainte de a judeca ai face bine sa taci, sunt plecata din Romania de mai bine de 10 ani. Perfect nu e nimeni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.