Pentru Dl Doctor Mihalache !

08-12-2010
EugenAngel
Nu este medic/terapeut
EugenAngel
Buna ziua ! Am si eu o problema in urma cu vreo cateva luni mi-a aparut pe testiculul stang o umflatura ca un cos putin mai mare de culoare alba spre galbui avand margini rosii.Mentionez ca nu ma doare doar de cateva zile de cand a capatat culoarea rosu aprins pe margine durerea nu este foarte mare insa este neplacuta.Sunt destul de speriat deoarece acesta nu mi-a disparut de aproape 6-7 luni.
3 comentarii
0
08-12-2010, ora 23:27
maris
Nu este medic/terapeut
maris
pt Dl Doctor Mihalache


Buna ziua!AJUTOR

Domnule Doctor am avut o infectie la masele(2) si din cauza faptului ca medicul stomatolog nu putea sa lucreze sub nici o forma la ele atata timp cat eram umflata, mi-a recomandat Amoxicilina ca si tratament.Dupa ce am terminat tratamentul mi-a aparut CANDIDA(vaginala)si cred ca am si candida bucala (am limba alba si ma incomodeaza ceva in gat, ceva ce nu pot lua de colo si tare as vrea sa scap de senzatia asta).Mentionez ca sunt fumatoare si treaba asta nu face decat sa inrautateasca lucrurile.CE SA FAC?CE IMI RECOMANDATI?
0
15-12-2010, ora 17:04
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru EugenAngel:
Probabil ca aveti un chist sebaceu.
Este necesara o mica interventie chirurgicala pentru a va vindeca.
Mergeti la un dermatolog.
0
15-12-2010, ora 17:05
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru maris:
Nu cred ca problema mai este de actualitate, insa ar fi fost bine sa intrebati medicul care v-a dat tratamentul antibiotic cum sa tratati candidoza!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.