Pentru DOmnul Flueraru!

30-05-2011
rafos
Nu este medic/terapeut
rafos
Buna ziua. Am postat la boli digestive problema mea si anume cea legata de un reflux gastro-esofagian pe care il am de 2 luni de zile si dupa tratamentul cu nexium...gastrofait motilium si sab simplex sa spunem ca oarecum ma simt cat de cat acceptabil. Ceea ce ma deranjeaza in continuare este gatul care ma ustura si este rosu mai ales in "zona dintre nas si gat" chiar in spatele omuletului. Aceasta usturime este permanenta si foarte sacaitoare. Ce tratament pot face sa se diminueze aceasta senzatie? In rest din ce am observat nu ma mai arde in piept si nici pe esofag mai jos...desigur tin si regim cat se poate asta insemnand fara acru acidulkat dulce etc la endoscopie nu a iesit absolut nimic.. Va pot face niste poze ca sa observati mai bine despre ce este vorba? Va multumesc din suflet. Astept raspuns..
2 comentarii
0
30-05-2011, ora 12:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. trimite pozele pe mail
0
24-09-2021, ora 11:24
Dana67
Nu este medic/terapeut
Dana67
Bună ziua, domnule doctor Flueraru am și eu o problema, zilele astea am fost la radiologie și mi s a dat de băut sulfat de bariu, în urma acestui bariu mi au descoperit o Duodenita, tratament Gastrofait 1g, una pe zi timp de 5 zile. Eu am o hernie hiatala paraesofagiana și intoleranta la gluten. Menționez ca tot am dureri de stomac. Nu știam de dv în orașul Pașcani, și eu tot de acolo sunt dar căsătorită în Brăila. Ce pot face pt a mi îmbunătăți starea de rău la stomac? Va mulțumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.