Penis rosu..:(

16-04-2007
Dany88
Nu este medic/terapeut
Dany88
Buna ziua!
Am o problema cam ciudata, am citit mai toate mesajele de pe forum si nu gasit nimik sa semene cu ce am eu:(.
Am niste pete mici rosii pe capul penisului intr-un nr f mic, in partea dinspre burta, iar daca ma uit mai atent se vede cum se cojeste pielea in acea zona, iar mai jos de capul penisului la fel, de la "guler" pana pe la mijloc se decojeste pielea intr-un strat f subitre si imi provoaca mancarimi usoare, dupa ce se am cojit aceasta piele nu mai aveam macnarimi dar s-a inrosit acea zona! mentionez ca am mai avut niste pete mici rosii pe capul penisul acum 6 luni dar am dat Nidoflor si mi-au trecut, reaparand dupa ultmul meu contact sexual!medicul a spus ca e o iritatie, as vrea sa stiu daca e o boala cu transmitere sexuala(trebuie sa imi anunt partenera)si cum as putea sa o tratez si la ce medic sa ma duc daca acestea nu se vindeca!Va multumesc anticipat!
4 comentarii
0
16-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar trebui sa te examineze un medic dermatolog!
0
04-06-2010, ora 14:33
crysty90
Nu este medic/terapeut
crysty90
Buna ziua
Am si eu o problema care nush ce sa fac ca nu e ca celelalte
De acu cateva zile 2 mai exact nu aveam nimik sanatos tun pana cand intro seara ma bag la somn si cand ma trezesc peste cateva ore ma tut ustura penisu si eu fiind curios sa vad despre ce e vb mam uitat si tot penisu inpreuna cu pielea care e pe langa el e rosie rosie si am ramas mirat ca nush de unde sau cum si dupa o zi incepea sa se cojeasca asa dar tot ceasi face tot ustura nam avut contact sexual sunt virgin nam facut sex pana acu dar vreau sa stiu si eu ce am si cum pot sa scap de asa ceva
0
02-07-2010, ora 19:02
beby_beby
Nu este medic/terapeut
beby_beby
Buna ziua, am o mica problema...am observat de 2 zile ca pe capul de la penis am o pata rosie si nu stiu ce e...Ma puteti ajuta va rog frumos?
0
09-09-2014, ora 17:05
cornelush84
Nu este medic/terapeut
cornelush84
simptomele de cojite de pe capul penisului si pe pielea din jur adica preput (preputul este pielea care acopera capul penisului) pot fi cauzate de balanita candidozica, iritatii la nivelul penisului - iritarea glandului poate fi cauzata de unele substante chimice care exista in prezervative, lubrifianti. pentru tratament cauta pe net
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •