Penis prea mic

110 comentarii 1 2 3 4
0
18-06-2014, ora 16:02
Kirito123123
Nu este medic/terapeut
Kirito123123
Buna, ma cheama Vlad am 13 ani.Puteti sami spune penisul meu are 6-7 cm sculat e bn?
Ultima intrebare o sami creaska?
Raspundeti va rog..!!!!
0
25-06-2014, ora 11:43
Baradum
Nu este medic/terapeut
Baradum
Ma numesc Andrei am 15 ani pesnisul meu : 11 cm flaska 15 sculat e normal ?
0
15-08-2014, ora 23:51
mititelu
Nu este medic/terapeut
mititelu
eu zic ca toate femeile care zic ca marimie nu conteaza mint, trebuie sa le cunosti mai bn, mereu vb intre ele despre asta bn unele dar majoritatea, eu sunt satul de vrajeli, de genul nu conteaza stai linistit trebuie sa le iei incet sa le cunosti si se dau singure degol fie ea cat de cuminte, si eu sunt complexat de marime, eu sunt prieten cu multe fete si asist la conversati de genul o are mica nu mai ies cu el sau nu simteam nimic, un penis bun sa fi sigur pe tn este de 17 -18 cm si femeile nu te vad ca un pusti, si fetele vor sa o faca cu tn mereu, eu am incercat cu pastile si exercitii bani aruncati degeaba ma gand la o operatie dar situatia financiara nu ma ajuta, vezi oameni si bogati si cu penisul urias si toata treaba este ok, dar eu cand vine vb de sex sau de marime evit subiectul ma simt aiurea, dar am o prietena de 5 ani si din cate stiu eu nu ma inselat pt ea nu conteaza prea mult marime zice ea, dar o vad cand zambeste cand vede la tv barbati musculosi si doatati, nici eu nu arat rau deloc sunt cat de cat frumos am un corp zic eu frumos dar degeaba daca in chiloti mai nik
0
21-04-2015, ora 10:37
mangoj
Nu este medic/terapeut
mangoj
Nu conteaza ce dimensiune are. Cred ca mai importanta este increderea pe care o ai tu in fortele tale. Probleme cu potenta sa nu apara ca in rest nu e chiar atat de tragic.
0
27-08-2015, ora 09:18
leu1980
Nu este medic/terapeut
leu1980
Bun am 35 de ani si sunt virgin una din probleme când eram mic eram foarte complexat acum nu mai am aceasta problema dar nu prea am avut noroc la capitolul sex penisul meu are 12 cm si 3 sau 4 moale sunt sportiv de 18 ani fac sala dar de intretinere, erectiile le am bune, credeti ca când o sa incep sa fac sex ar fi bine ca fata sa stie ca sunt virgin sau sa păstrez secret. Totusi cred ca sar observa lipsa mea de experienta.
0
03-09-2015, ora 09:22
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Dupa cum se afirma si mai sus, important este sa ai incredere in tine leu1980. Nu conteaza daca esti sau nu esti virgin, daca esti atent la dorintele partenerei tale ii oferi afectiunea ta si nu incerci sa fii 'macho'. In relatiile sexuale nu e ca si in sport, nu conteaza atat de mult antrenamentul, asa ca daca te comporti normal, daca esti tu insuti, sansele sunt mari ca ea sa nu observe ca esti virgin...si nu, nu e nevoie sa ii mentionezi ca esti virgin. In cazul in care crezi ca ar fi nevoie, ai putea sa abordezi tema asta si in cadrul unor sesiuni de psihoterapie.


Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata
0
31-01-2016, ora 15:54
klapitzza
Nu este medic/terapeut
klapitzza
Buna, am 1, 90 si 74 kg, iar penisul meu are 13 cm, am 17 ani, ce pot face sa creasca, sau e bine asa?
0
27-05-2016, ora 21:28
alex121
Nu este medic/terapeut
alex121
Sal... am o mega problema am un penis de 13-14 cm in erectie si am 24de ani.. vreau saturii pentru o marire.. pastile, exerciti.ajutorrrrr
2
06-08-2016, ora 13:28
renata16
Nu este medic/terapeut
renata16
buna, ma numesc, Renata am 17 ani.sper sa nu se supere nici un baiat, , ca mi am permis sa citesc cea ce au impartasit.As vrea sa va spun, ca nu cred ca dimensiunea, penisului vostru conteaza, ptr mine, nu conteaza, dimpotriva, sper ca atunci cand voi avea un iubit, sa fie un baiat cu penisul mic.intradevar nu am experienta, inca sunt virgina, si estetetic, , un baiat dezbracat, ii mai frumos cu penisul mai mic, decat cu unu mare.asta este parerea mea.daca cineva ar vrea sa vb si pe mess, mi ar face placere.id meu;------------*

(*modificat de admin)
0
12-11-2016, ora 07:42
Razy22
Nu este medic/terapeut
Razy22
Ideea este ca toate fmeile au avut cea mi tare partida pana in prezent, nu?:). Vrei sa afl cu cine...intrebi. Daca este cu tine va sti data, ora..minut..detalii ( zbura o musca pe tavan:)))...daca nu este cu tine...va fi un raspuns gen..cu tine..dar au fost mai multe..atunci cand..parca am venit noi din parc..aaa..si atunci cand am gatit macaroane..etc...
In rest...sa fiti voi sanatosi !!!!
0
04-04-2018, ora 20:01
Mucificatorul
Nu este medic/terapeut
Mucificatorul
Eu am 14 ani si penisul meu are 3 cm cand este fleasca si 9 cm in erectie am 70kg si ejacularea este in cantitati mici.
1
05-04-2018, ora 12:52
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
La unii baieti penisul incepe sa creasca ‘mai serios’ abia de la 14 ani.
La 14 ani dimensiunile penisului sunt intre 6 cm si un maxim de 14 cm (mai rar) - 9 cm e pe undeva la mijloc.
Asta daca e masurat corect: de la baza osului pubian pana la varf.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu - Psihosexolog
0
05-04-2018, ora 18:55
Mucificatorul
Nu este medic/terapeut
Mucificatorul
Multumesc voi reveni cu mai multe intrebari deoarece acest site chair ma ajuta!
0
05-04-2018, ora 18:58
Mucificatorul
Nu este medic/terapeut
Mucificatorul
Penisul este "ingropat" pe jumatate in grasime asta poate intrerupe sau deranja dezvoltarea normala??
0
10-07-2018, ora 14:56
bucurestibucharest
Nu este medic/terapeut
bucurestibucharest
Si trupul femeii produce hormoni sexuali barbatesti, testosteron.Testosteronul e hormonul placerii. Rusoaicele produc cel mai putin testosteron, deci simt placere sexuala putina. Hispanicele si negresele produc cel mai mult testosteron, deci simt placerea cu intensitate mare.Daca o femeie produce putin testosteron, atunci e foarte feminina. Daca o femeie e prea feminina sa nu faci copil cu ea pentru ca iti va naste un baiat cu penis mic si putin testosteron in trupul lui pe parcursul vietii si cu sanse mari ca el sa devina homosexual pasiv ca adult. Sa alegi o femeie cu mult testosteron atunci cand te decizi sa faci un copil
0
18-07-2018, ora 16:25
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Rolul testosteronului la femei (si la barbati) e de a genera dorinta sexuala. Nu are o legatura directa cu placerea sexuala.
Nu cred sa existe vreun studiu care sa coreleze nivelul testosteronului la femei cu dimensiunea penisului copilului. Dimensiunea penisului e insa influentata de nivelul de testosteron la adolescenta.
In plus, in mod cert, nu exista o legatura intre dimensiunea penisului si homosexualitate.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu – Psihosexolog
0
19-10-2018, ora 16:23
Ediepls
Nu este medic/terapeut
Ediepls
Salut! ma numesc Eduard și am 14 ani, eu și prietena mea ne dorim sa avem un contact sexual(cu protecție)vara asta dar imi este rușine pentru ca penisul meu măsoară 4cm în stare "fleșca" Iar în Erecție 9-11... Ma puteti ajuta cu cv sau cu orice sfaturi, va rog! Multumesc!
0
01-11-2018, ora 14:16
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Nu ai inca varsta necesara pentru a primi 'oficial' astfel de sfaturi Edie.
Legislatia actuala ne permite sa discutam cu tine despre asta doar daca avem acordul parintilor tai.
Daca ai niste parinti suficient de 'deschisi la minte' poti sa ii rogi sa programeze o sesiune la psihosexolog, pentru a discuta despre sexualitate - nu trebuie sa le spui neaparat despre ce vrei sa vorbesti, insa e nevoie de acordul lor.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu - Psihosexolog
0
07-08-2019, ora 00:55
Utilizator_211156
Nu este medic/terapeut
Utilizator_211156
Salut!
Am 14 ani, și am ---------* in erecție de 15-16cm.
Fara erecție are 4-5-6cm.
Dar când este in erecție sta un pic îndoită, care ar fi soluția sa nu mai stea indoita?
Multumesc!

(*modificat de admin)
0
13-08-2019, ora 13:03
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Gluma sau nu, consulta un medic urolog. Poate fi vorba despre asta https://www.romedic.ro/boala-peyronie
Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu - Psihosexolog
Adaugă un comentariu / răspuns
110 comentarii 1 2 3 4

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •