Penis iritat

26-09-2008
susi
Nu este medic/terapeut
susi
buna ziua
am si eu o problema.in urma cu 2 zile a inceput penisul sa ma usture foarte tare si este rosu si parca este si acoperit cu o pacla usor lipicioasa de culoare alb/transparent
vreau sa precizez ca in urma cu 2 saptamani am suferit o interventie chirurgicala si am fost imobilizat la pat o perioada de o saptamana deci nu am putut sa ma ocup de spalarea penisului.dupa ce m-am pus pe picioare penisul deja incepu-se sa ma usture si cand am vrut sa il spal era foarte murdar si probabil asa a fost timp de o saptamana
de atunci m-am tot spalat zilnic dar se pare ca durere nu trece si parca ma doare is mai tare la decalotare. contact sexual nu am avut de foarte mult timp.
orice sfat este binevenit
1 comentarii
0
30-09-2008, ora 00:00
duuh
Nu este medic/terapeut
duuh
pare a fi problema care mi-a aparut si mie...
multumita forumului am gasit raspunsu... (cel putin cel mai bun)
e vorba de o infectie cu "candida albicans", iar la mine simptomele nu sunt asa de "grave", dureri nu sunt, doar putina usturime dupa ce ma spal.
am aflat dupa o scurta documentare, ca la majoritatea persoanelor (mai rar barbatii) care au asa ceva, apare dupa tratamente cu antibiotice...
si la mine s-a intamplat la fel
am fost la dermatolog si mi-a prescris "dermatin - solutie". maine incep tratamentul, asa ca nu pot sa spun daca e bun sau nu... dar m-a costat doar 6 lei asa ca poti sa incerci si tu... dar doar daca esti sigur ca vrei sa o faci inainte sa consulti un medic :P
cam atat deocamdata...
sanatate! ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.