Marimea penisului, adolescent

11-11-2009
user20
Nu este medic/terapeut
user20
Salot!
Ma Numesc "anonim"...
AM 16 ani am lungimea penisului de 7 cm normal si 12!!!!! cm in erectie...iar circumferinta este de 13 cm[:D]
Am 1, 75 cm si 71 de kg[putina burtica] iar lungimea penisului ma nelinisteste[:((]
Vreau sa stiu daca am sa slabesc penisul va mai creste si pana la ce varsta va creste!-ajutati'ma!
Marirea penisului este normala...si care sunt metodele eficiente si de ajutor?
4 comentarii
0
14-11-2009, ora 13:52
axiela21
Nu este medic/terapeut
axiela21
fii linistit in privinta lungimii.nu e nimik grav. eu zic ca e ok. fiecare cu a lui:). daca vei da burtica jos sigur ti se va parea mai lung;) si parerea mea e ca va mai creste putin pana pe la 18-20 de ani. eu zic ca nu e nevoie de nicio tehnica de marire cu atat mai putin la 16 ani. sanatate!
0
29-06-2010, ora 02:19
simplu2
Nu este medic/terapeut
simplu2
Te-as sfatui sa folosesti un penis extender(cauta pe goagal), se poate cu munca si rabdare(2 ore pe zi timp de minim 3 luni.Trebuie sa inveti sa folosesti aparatul,.daca nu reusesti sa il tii pe penis la primele sedinte.nu te da batut, practica te face maestru!iti explic cum am procedat eu. in prima luna 1-2 ore zilnic iar fiecare ora trebuiesc fractionate inintervale mai mici de cate 30 de minute cu pauza 10 minute La a doua luna de tratament il poti folosi 2-4 ore pe zi.Iti recomand ca inainte de fiecare folosire a extenderului sa faci un dus fierbinte1-2minute doar penisul pt o irigare mai buna pe urma il masezi cu o crema sau ulei.doar putin(.eu folosesc vitamina E capsule uleioase) pe urma pui extenderul.simplu (pt cei care si-au cumparat dar nu stiu sa il foloseasca frt bine. 1Fixezi extenderul pe penis la cel mai mic nivel, (pt marimea ta) 2.barele de prelungire se trag afara din suportul concav. 2 strapul de silicon se lasa pe penis strans cum lati fixat prima oara. 3 introduceti bare de prelungire in suportul concav 4 Insurubati barele de prelungire de pe inelul de baza cu cele introduse in suportul concav. pe urma se poate ajusta nivelul de tensiune.///// Se poate!important e practica multa si nu neaparat forta!Succes ;)
0
08-08-2010, ora 00:55
sexpert
Nu este medic/terapeut
sexpert
tot simplu2..daca vrei rezultate rapide inainte de un act sexual cumparati o pompa d marire, o umplii cu apa calda, introduci penisul si pompezi.de grosime o sa fii foarte satisfacut cateva ceci de minute.viziteaza si o farmacie naturista, cumparati ceva pentru potenta.daca ai probleme cu tensiunea sau cu inima nu iti recomand sa iei nimic de genu.. Sanatate!
0
26-11-2010, ora 16:01
razvan_iulian81
Nu este medic/terapeut
razvan_iulian81
prostii, fiecare sac isi are petecul, nu conteaza marimea, important e sa stii sa l folosesti!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mărirea penisului - care metode funcționează, conform studiilor?
  • E penisul meu prea mic? Ce înseamnă un penis ok?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  •