Pelada pe barbie... tratament?

04-10-2006
Pop Ioan
Nu este medic/terapeut
Pop Ioan
Ce medicamente sau crema sa folosesc pt inceput de pelada pe barbie? A inceput sa mi apara de aproximativ 3 saptamani.
8 comentarii
0
19-12-2006, ora 00:00
danafab
Nu este medic/terapeut
danafab
Pai cine ti-a pus diagnosticul de pelada nu ti-a dat si vreo solutie la intrebarea ta? Sau ti-ai dat singur shpaga si ti-ai pus tot singur diagnosticul...
0
20-12-2006, ora 00:00
Pop Ioan
Nu este medic/terapeut
Pop Ioan
Danafab esti tare haioasa !!! Poate ca tu esti inculta si daca ai vreo boala nu ti dai seama ce e! ;) Si sa stii ca nu toata lumea este ca si tine sa nu-si dea seama ce boala este.asa ca nu a trebuit ''sa-mi dau mie shpaga''. Sincer credeam ca e un site in care oamenii pot sa se ajute unii pe altii, dar si aici este ca si in realitate.poti sa astepti mult si bine sa te ajute cineva...dar poate intre timp mai apare cineva ca si tine, care in loc sa dea un sfat vine cu glume seci...gen ce ai scris tu mai sus! :))

P.S. Intre timp m-am vindecat ! Iar pentru cei care sufera de aceasta boala...le dau un sfat.curatzatzi bine locul cu spirt sanitar si pe urma incercati sa datzi cu Fenistil gel.la mine a functionat !!! (Fenistil gel este pentru Prurit asociat dermatozelor, urticarie, intepaturi de insecte, arsuri solare, arsuri superficiale.dar in cazul meu, si-a facut efectul si acum nu mai am probleme)
0
03-06-2007, ora 00:00
andra_andra01
Nu este medic/terapeut
andra_andra01
sunt disperata daca poate sa ma jute cineva va rog.fetita mea are pelada si ii trebuie tratament cu zapada carbonica dar la colentina nu are niciodata daca se mai face si in alta parte as vrea sa stiu va rog mult
0
27-06-2008, ora 00:00
marius_ffh
Nu este medic/terapeut
marius_ffh
lasati prostiile cu leacuri babesti am avut si eu pelada este un dr bun la constanta are cabinet langa gara se numeste nocivin -
0
27-11-2008, ora 18:54
marius_ffh
Nu este medic/terapeut
marius_ffh
pentru pelada cautati nr de tel al dr nocivin din constanta isi desfasoara activitatea la spitalul militar constanta
0
16-01-2009, ora 23:53
mdmdln
Nu este medic/terapeut
mdmdln
eu am pelada de 1an de zile am fost la cei mai buni dermatologi din craiova am folosit o gramada de tratamente dar niciun rezultat mi-a cazut tot parul, imi creste dar si cel de imi creste imi cade nu stiu ce sa mai fac eu ma gandesc ca are legatura si cu glandele, m-am saturat de peruca vreau parul meu va rog din suflet sa-mi raspundeti
0
27-02-2009, ora 18:53
mariuz_29
Nu este medic/terapeut
mariuz_29
buna ziua am si io pelada de vreo 6 luni si am fost la mai multi medici dermatologi din toata suceava si nimik nici un tratament pentru pelada toti ziceau sa ma dau cu alopexin si nu vad nici un efect asi vrea sa stiu ce tatament ma este pentru ca sunt diperat
0
04-06-2011, ora 12:17
mitu92
Nu este medic/terapeut
mitu92
Am si eu pelada de aproape 1 an si jumatate si am facut mai multe tratamente pana akum dar degeaba, insa am gasit akum 2 saptamani un doctor foarte bun care mia dat un tratament (450 lei costa) si l-am inceput akum o saptamana jumate si parul a inceput sa creasca : DOCTORUL SE NUMESTE ADRIAN VASILCA ARE CABINETUL PE STR OANCEA NR 24 BL352 SC A PARTER AP 3 IASI- TATARASI -. INTERESATIVA SI N-O SA VA PARA RAU E UN DOCTOR BUN
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: