Pe trahee laringe am o secretie urata gelatinoasa (cu gust sarat) si chiar puroi

03-10-2014
maria_s_s
Nu este medic/terapeut
maria_s_s
Zilnic, dimineata, la trezire, in pozitia verticala mi se aduna o secretie uneori cu gust sarat, gelatinoasa, sau puroi galbui, verzui care imi produce un disconfort. Trebuie sa fug repede sa scap de el ca alfel vomit.
Mentionez ca am Boala obstructiva pulmonara iar tratamente am facut de nenumarate ori cu tot felul de antibiotice insa nu scap de acest aspect. M-am tot gandit ca poate trebuie recoltat de acolo ceva si in functie de aceasta 'recolta' sa fie produs un antidot... ma rog, ma pierd in amanunte, pt. ca nu stiu exact cum ii spune procedeului si ce trebuie facut pt. asta. Poate ma ajutati cu o sugestie.
Multumesc!
3 comentarii
0
03-10-2014, ora 10:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. sunt mari sanse ca la trezire, in pozitie verticala.. acele secretii sa coboare din nas sau rinofaringe
se impune un consult ORL
2 pentru problemele bronho-pulmonare.. este foarte eficient tratamentul cu aerosoli si salinoterapie
ai aparate de salina si aerosoli acasa?
0
03-10-2014, ora 10:15
maria_s_s
Nu este medic/terapeut
maria_s_s
nu nu am aparat, mi/a recomandat intr/adevar medicul curant.
Multumesc din sufletul pentru promptitudinea d-voastra.
Cu mult respect si consideratie,
Aceeasi maria_s_s
0
03-10-2014, ora 10:18
maria_s_s
Nu este medic/terapeut
maria_s_s
Am mai fost insa la Salina Praid;
Am uitat sa mai precizez ca am avut de ani buni, in tinerete o sinusita pentru care am facut doua punctii (o greseala a vietii!!)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Laringele
  •