Pauza 7 zile si lipsa menstruatie

19-01-2013
AlinaBu
Nu este medic/terapeut
AlinaBu
Buna seara, am si eu o intrebare. Sunt in pauza de 7 zile de Harmmonet dar menstruatia nu a venit. Sunt a 6-a zi. Iau pastilele de 8 luni, niciodata nu mi s-a intamplat sa imi intarzie asa mult. Am facut azi un test de sarcina si este negativ.
Dar cred ca am facut o boacana pentru ca pe data de 24 decembrie adica la 3 zile dupa ce am terminat folia mi-a venit asa zisa menstra si am inceput a 2 a folie imediat, deci nu am facut o pauza de 7 zile in decembrie ci doar de 3, apoi am luat pastilele corect la 9 maxim 12 noaptea in fiecare zi.

Oare e posibil totusi sa fie o sarcina? folia am terminat-o pe 13.01
6 comentarii
0
20-01-2013, ora 10:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu e o sarcina, tu ai gresit ca ai inceput folia noua imediat, doar dupa 3 zile ; te-ai dereglat putin hormonal.Tu indiferent daca iti vine sau nu sangerarea, indiferent de data cand apare, trebuie sa respecti pauza de 7 zile.din a 8-a zi incepi folia noua.nu te lasa influentata de sangerare.Ai rabdare caci situatia se va regla, nu ai ramas gravida...
0
20-01-2013, ora 22:11
AlinaBu
Nu este medic/terapeut
AlinaBu
Multumesc pentru raspuns. Eu nu mai vreau sa incep acum alta folie pentru ca trebuie sa fac o pauza de 6 saptamani pentru o operatie. Astept sa imi vina menstruatia acum. Sunt a 7 a zi si inca nimic :)
0
25-01-2013, ora 12:20
AlinaBu
Nu este medic/terapeut
AlinaBu
a 13 a zi de intarziere si nimic.. nu mai ma dor sani, dar in rest nu am nici un simptom de sarcina :((
0
28-01-2013, ora 22:46
AlinaBu
Nu este medic/terapeut
AlinaBu
16 zile de intarizere:(
0
30-01-2013, ora 20:18
AlinaBu
Nu este medic/terapeut
AlinaBu
A venit in SFARSIT!
0
01-10-2022, ora 14:01
Dno
Nu este medic/terapeut
Dno
Buna! Iau de mult timp Tri-regol și la fiecare pauza de 7 zile menstruația mi-a venit penultima sau ultima zi. Ieri a fost ultima zi și încă nu mi-a venit. Știe cineva care poate fi problema ? Pastilele au fost luate corect toată luna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pauza la anticoncepționale și riscul apariției simptomelor psihiatrice
  •