Pata rosie intre picioare insotita de mancarime

14-07-2008
alincom
Nu este medic/terapeut
alincom
Salut! am si eu o mica problema! de ceva timp mi-a aparut intre picioare langa penis o pata rosie insotita de o usoara mancarime! mentionez ca aceasta nu este extinsa pe suprafata penisului sau pe scrot si nici nu prezinta secretii! initial am crezut ca poate fi de la chilot sau de la transpiratie dar vad ca tot persista! Ma puteti ajuta cu un diagnostic ceva?
5 comentarii
0
14-07-2008, ora 00:00
Delia20
Nu este medic/terapeut
Delia20
poate sa fie o eczema ceva mergi la un dermatolog sa iti dea o crema nu te speria e trecatoare
0
15-07-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Se pare ca este o dermatita acuta, ar putea fi micotica;Ar fi bine sa mergi la un medic dermatolog pentru tratament; Pot sa-ti sugerez igiena riguroasa; dus de 2 ori pe zi, foloseste un gel pentru dus cu ph netru; local, unguent Nidoflor, 1 aplicatie de 3 ori pe zi, 14 zile; numai bine
0
17-07-2008, ora 00:00
alincom
Nu este medic/terapeut
alincom
am incercat canesten ce credeti este bun? dusuri fac si de 3 ori pe zi, imi este teama sa nu fie altceva.ce ar putea fi? momentan am admiterea si nu ma pot duce la dermatolog din lipsa de timp...multumesc pentru raspunsuri
0
25-12-2009, ora 10:43
alexandru hidi
Nu este medic/terapeut
alexandru hidi
Salut am si eu o problema am o mancarime intre anus si testicole este o vena sau asa ceva si cateodata ma manaca destul de rau si nu ma doare deloc ma poate ajuta cineva ce ar putea fii
0
15-06-2015, ora 16:59
anonimuleu
Nu este medic/terapeut
anonimuleu
Salut, am si eu o pata rosie nu mare langa penis sus, reprezintă ceva pericol, vă rog ajutatimă !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •