Pat cu apa, beneficii medicale

20-12-2007
pegast
Nu este medic/terapeut
pegast
In urma cu 13 ani am fost diagnostizat cu probleme la coloana (30% handicap, tasare in 2 puncte si deformatie datorita unor accidente, pe atunci traiam in Germania), ptr. a diminua durerile de spate lombare doctorul mi-a recomandat achizitia unui pat cu apa.Mi-am cumparat unul si de atunci dorm linistit fara dureri.De trei ani m-am intors in Romania si doresc sa fac accesibile aceste paturi oricui.
Pe piata Romina sint 3-4 firme care vind astfel de paturi cu preturi de la 1400 de euro in sus ( ceea ce este enorm ptr. majoritatea cetatenilor).
Pe scurt am importat direct paturi si pot vinde oricui la un pret accesibil de cca. 350 de euro.(saltelele se pot monta si intr-un pat existent)

Suna a reclama :), si este putin dar va rog sa tratati acest thead si puneti-va intrebarea daca va ofera un plus sanatatii dumneavoastra.

1. Avantaje:
1.1 O sustinere a intregului corp
1.2 un confort fara puncte de tensiune
1.3 o temperatura placuta, sunt calde iarna, iar vara sunt reci
1.4 rezistenta indelungata la uzura saltelei
1.5 Presiunea scazuta si senzatia de plutire duc la o relaxare mai buna si mai rapida a corpului
1.6 Sunt recomandate persoanelor alergice, saltelele cu apa ofera o protectie maxima impotriva microorganisme ( acarieni), transpiratia si resturile de piele uscata nu pot patrunde in interior. Husa saltelei detasabila se poate spala ori de cate ori e nevoie la fel si suprafata saltelei. Si apa este dexinfectata prin adaugarea la sase luni a unei solutii speciale
1.7 Durerile de spate sunt diminuate si de foarte multe ori chiar dispar, imbunatatesc deficientele motorii rapid si erficient
1.8 Prelungesc fazele de somn profund
1.9 Reprezinta ultima solutie in cazul bolilor ca: sciatica, insomnie, dar mai ales reumatism

-*


(*modificat de administrator)
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum menținem sănătatea spatelui?
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Tratamentul chiropractic pentru durerile lombare asociat cu ameliorări neînsemnate
  • Tratamentul ce poate reduce afectarea coloanei vertebrale după un traumatism
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Sfaturi pentru persoanele cu dureri lombare
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Exerciţii recomandate pentru durerea lombară
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  •