Pastile de slabit de la Alevia(Silfide complex)

01-01-2016
AlenTao
Nu este medic/terapeut
AlenTao
Buna seara.Mi-am luat recent Silfide Complex de slabit forte Alevia mai ales pentru ca am o foarte mare pofta de dulciuri in fiecare zi..si mananc foarte mult si ma gandeam ca pastilele astea m-ar putea ajuta sa reduca pofta de dulciuri..cum spun ca reduc pofta de mancare..A mai luat cineva?Are efecte pozitive, rezultate?Faza e ca sunt baiat(21 de ani)E diferit fata de femeie sau doar pentru femei sunt pastilele acestea?
Oare m-ar putea ajuta pastilele astea insotite de o abtinere cat de cat de la alimentele care ingrasa?
Iar abdomenele m-ar putea ajuta sa slabesc?
Apropo acest complex de slabit Alevia este 100% natural, asa scrie..mi-ar putea face rau sau ar putea avea reactii adverse daca e natural?Sunt eficiente in pierderea poftei de mancare in general pastilele de slabit?
1 comentarii
0
05-01-2016, ora 00:42
Dr. Rosculete Dinu Mariana
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, Bucuresti
Dr. Rosculete Dinu Mariana
Buna seara. Din pacate, nu sunt dovezi in momentul de fata care sa sustina eficienta unor pastile pentru scaderea in greutate. Probabil ca plantele din acest produs nu sunt daunatoare, insa cu siguranta nu pot inlocui alimentatia sanatoasa( legume, cereale integrale, fructe, leguminoase, lactate partial degresate, carne slaba, peste). Miscarea este utila nu doar pentru a slabi, dar si pentru mentinerea starii de sanatate fizica si psihica ai este vorba de orice fel de activitate fizica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.