Pastile de slabit - ce recomandati?

23-05-2012
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Buna fetelor.M-ar interesa sa stiu ce pastile de slabit ati folosit si ce rezultate ati avut.Va rog nu imi tineti morala ca nu sunt bune sunt hotarata sa iau ceva!!!.Mereu am fost plinuta(160cm 60kg) dar m-am mentinut.mancam mai mult dulce, mancare nu prea.So...sunt la regim de 4 saptamani( fara dulciuri, sucuri, paine si prajeli, multe salate, mancat putin si des) si m-am ingrasat mai rau ca niciodata.Am pus 7 kg la regim:(((
Vreau sa iau pastile..Ce imi recomandati?
Multumesc
43 comentarii 12 Înainte ›
0
23-05-2012, ora 10:04
Cristina_Romedic.ro
Nu este medic/terapeut
Cristina_Romedic.ro
Salut!
Mi se pare foarte curios ca ai tinut regim si totusi ai adaugat inca 7 kg... Ce fel de regim ai tinut? Dar concret! Cate kcal ai consumat zilnic? Ce IMC ai? Care este nr. maxim de calorii pe care-l poti consuma zilnic in functie de inaltime/greutate/varsta/activitate fizica? Nu doresc sa iti tin morala in privinta pastilelor de slabit, este alegerea ta. Sunt convinsa ca ai citit destul despre aceasta chestiune. Mi se pare in schimb foarte ciudat ca tii regim de 4 saptamani si efectul este exact invers. Ori nu tii un regim corect ori ai probleme pe care ar trebui sa le discuti cu un medic.
Sanatate si succes!
0
24-05-2012, ora 14:17
raubkatzchen
Nu este medic/terapeut
raubkatzchen
Buna!
Am folosit acum vreo 3 ani Super Slim de la plafar timp de o luna. Pe vremea aia aveam vreo 63 kg la 1.72, am reusit sa slabesc pana la 58 cu ele, dar apoi le-am pus la loc in cateva luni. Sincer, nu le prea recomand. Daca vrei sa slabesti sanatos cel mai bine e sa tii o dieta si sa faci exercitii cam o data la 2 zile si o sa vezi ca rezultatele nu vor intarzia sa apara :) Eu oscilez acum intre 54-55 kg, si ma mentin de un an de zile fara dieta si prea multa misscare, Am ajuns la greutatea asta cu dieta de 1200 kcal si exercitii (alergat, cardio). Iti doresc succes si sanatete!
0
25-05-2012, ora 14:35
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Toate intrebarile astea:P Nu am raspuns pt ca nu am tinut diete pana acum.Mereu am fost plinuta numai ca in ultimul timp se pare ca ma ingras(am 27 ani).Nu cred ca am depasit nr de calorii.Dimineata cereale dietetice cu lapte..gustare un fruct si dupa masa salata ori o mamaliga cu iaurt degresat si branza de vaci slaba..ori varza calita fara carne.Saream masa de seara, doar un ceai de slabit de la fares.Activitate fizica la fel ca inainte 0.Munca si scoala, alergatura intre una si alta.Nimic nu s-a schimbat in modul meu de viata sau alimentatie..am luat 2 kg..am vrut sa scad am mai luat 5.Multumesc
0
25-05-2012, ora 14:57
Cristina_Romedic.ro
Nu este medic/terapeut
Cristina_Romedic.ro
Salut!

Toate acele intrebari sunt esentiale pentru a putea tine o dieta eficienta. In cadrul acestui site gasesti toate informatiile. Eu am 41 de ani si pot spune ca "de o viata" ma lupt cu astfel de diete :-)))) (iar ceea ce ma nemultumeste cel mai tare este faptul ca nu mai pot "ciupi" nimic dupa ora 7pm...din motive medicale nu am voie sa depasesc o perioada 700kcal/zi si efectiv sunt oarba de foame).

In cazul tau, cred ca ar fi indicat sa consulti un nutritionist initial. Daca ai tinut acel regim si dimpotriva, te-ai ingrasat...ceva nu este okay. Si inca ceva: nu lua pastile de slabit... ele se recomanda doar in cazul pacientilor cu obezitate morbida in situatii extreme... Intreaba orice medic! Vei constata ca niciunul nu te va sfatui in acest sens.

Mult succes!
Cristina

p.s. decat pastile de slabit mai bine incerci dieta cu supa de varza (o gasesti de asemenea pe acest site)
0
27-05-2012, ora 16:17
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Girls thanks dar am mai luat 2 kg.Ma intorc la topic..pastile de slabit??Vreau macar sa tin greutatea in loc..de azi nu mai tin regim..parca mai rau face.Poate corpul meu crede ca il infometez si depune dar mereu am mancat putin dar prost.Ce pastile ati mai incercat pls?Macar sa le evit pe cele care sunt pierdere de bani sau imi vor face rau.Pna ajung sa ma internez la parhon mai e timp si nu vreau sa iau 10 15 kg.mersi
0
03-06-2012, ora 12:58
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Nimeni nu a luat pastile??:(((Am uitat sa mentionez ca sufar de sindromul ovarelor polichistice de cand am 14 ani.Am tinut tratament cu diane 35 ani intregi fara nci un rezultat.e posibil sa ma ingras din cauza asta?
Reductilul mai e bun?
0
22-06-2012, ora 00:57
lymenou
Nu este medic/terapeut
lymenou
Buna hornetica
daca doresti pastile de slabit, iti recomand capsula de slabit, se gasesc in farmacii, eu am slabit cu ele fara reactii adverse, insa ai grija ca trebuie ca ambalajul sa fie o cutie verde pe care scrie CAPSULA DE SLABIT am intalnit farmaciste care au vrut sa-mi vanda altceva asemanator

succes
0
06-07-2012, ora 21:13
saby88
Nu este medic/terapeut
saby88
asa e... chiar se slabeste cu capsula de slabit!!! mi-e teama k sunt dependenta de ea, mi-e teama sa ma desprind de aceasta capsula am luat cam 2 luni si am dat jos 10 kg... e f buna! dar nu stiu cat de sanatoasa! :(
0
07-07-2012, ora 10:22
cireasact
Nu este medic/terapeut
cireasact
SABY 88

Spune-mi si mie te rog de unde ti-ai luat capsula.Am de slabit aproape 30 kg depuse in timpul sarcinii. Ma poti ajuta daca te rog sa-mi spui si mie de unde ai luat-o ca nu toate sunt eficiente.Sunt multe falsuri pe piata. Astept raspuns.
0
08-07-2012, ora 09:32
Cristina_Romedic.ro
Nu este medic/terapeut
Cristina_Romedic.ro
fetelor dragi,
incercati sa slabiti fara pastile! nu este sanatos si in fapt NU va ajuta decat pe moment; imediat cum ati intrerupt, puneti la loc dublu! trebuie sa aveti VOINTA! 30 kg peste limita normala nu se dau jos intr-un timp scurt...ganditi-va cat v-a luat atunci cand le-ati "depus" si asteptati-va la aceeasi perioada pentru a scapa de ele...poate chiar putin mai mult! calculati-va numarul de calorii ingerate zilnic, cantariti-va macar o data la 3 zile... mancati multa hrana lichida- gen supe- cu un continut scazut de calorii, beti apa... va rog frumos, INCERCATI!
0
13-07-2012, ora 06:05
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Am spus ca am grija la ce mananc, abia daca consum ceva.Chestia asta se aplica la fetele care manaca mult si ce nu trebuie.Eu le-am depus 8 kg intr-o luna.S-au facut 2 luni si nici un rezultat...parca ma ingras si de la apa.Eu daca as manca de regim m-as ingrasa avand in vedere ca mereu am facut foamea intr-un fel.Nu mia am de unde sa reduc..impart o farfurie de salata in 4 si aia e tot.Mersi saby dar am probleme cu tensiunea si o piolonefrita acuta si am inteles ca, capsula de slabit e contraindicata la boli de rinichi.
Doamna cristinaimi puteti spune in cel fel actioneaza capsula la nivelul rinichilor?dc este contraindicat?mersi mult
0
13-07-2012, ora 10:39
Cristina_Romedic.ro
Nu este medic/terapeut
Cristina_Romedic.ro
Draga Hornetica,

Eu NU sunt medic! Probabil te-a indus in eroare userul :-)

Nu stiu daca iti afecteaza rinichii. Ar trebui sa ceri sfatul unui profesionist. Este numai si numai alegerea ta. In mod normal ar fi trebuit sa iti raspunda un medic...ma mir ca pana acum nu a intervenit nimeni, poate ca nu mai au colaboratori. In ceea ce priveste salata- eu am incercat o reteta care a mers f.f. bine insa ATENTIE trebuie sa mananci la pranz si proteine in afara de asta (piept de pui la gratar sau la abur- maxim 200gr/zi sau 2 oua- poti alterna, o zi oua, o zi carnea). Reteta este asa;

- jumatate de varza
-2 morcovi medii
-1 telina mare
-1 mar mediu
toate rase sau tocate marunt (e de preferat sa ai un tocator electric); poti sa o asortezi cu un iaurt degresat de 450 gr (cu 0.1 grasimi...adica deloc), o lingurita ulei de masline si sucul de la 1 lamaie ori cu otet. Nu ai voie bauturi carbogazoase, bauturi indulcite, alcool, cafea...doar apa sau ceai neindulcit. Nu ai voie sucuri de fructe- maxim 1 fruct/zi pe care-l folosesti la salata.

Daca mancand aceasta salata (in orice cantitate, nu exista restrictii) tot nu reusesti sa dai jos, e clar ca trebuie sa mergi la un nutritionist. Metabolismul tau este foarte lent si trebuie lucrat in acest sens.

Mult succes,
Cristina
0
13-07-2012, ora 15:52
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Am incercat azi o capsula de slabit.Stare proasta in general..insomnie, agitatie, ameteala grava, urechi infundate, tahicardie.Am mancatchiar mai mult decat mancam de obicei, am baut, am evitat cafea etc deci nu e din cauza ca nu am mancat.Mai adaug si o stare psihica ciudata..mai pe scurt nu sunt in lumea mea.NU mai iau clar!!
Ai dreptate cristina:problema mea nu este mancarea ci metabolismul lent.Ceva sa il accelereze??
Mersi
0
13-07-2012, ora 17:17
Cristina_Romedic.ro
Nu este medic/terapeut
Cristina_Romedic.ro
am gasit ceva interesant, sper sa iti fie de ajutor dar repet, fa un efort, inclusiv financiar si consulta un nutritionist; parerile sunt impartite- unii afirma ca un consum sporit de proteine ar accelera metabolismul INSA asta doar un medic poate decide;

-----------*

(*modificat de admin)
0
17-07-2012, ora 08:34
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Vesti bune.Dupa ce mi-a luat 2 zile sa-mi revin dupa 1 capsula de slabit am inceput iar in forta in lupta cu kilogramele.Am scapat de 2 facand mai multa miscare...cel putin ieri am renuntat la tramvai am mers 5 statii pe jos.Am ajuns cu 10 minute mai tarziu daca pui cat stateam si intarzia tramvaiul de obicei.Dupa-masa e ultima mea masa.Mi-am luat ieri de la Alevia Complex de slabit forte, nici un efect advers ba chiar m-am trezit mai bine.Mi s-a explicat ca fara regim si miscare nu voi avea rezultate, e doar un mic ajutor si voi slabi lent dar sanatos.Mi-am mai luat suc de aloe vera de la king 4 -5 pahare pe zi.Eu as bea toata ziua aloe vera dar nu stiu daca e contraindicat asa mult.ma duc si la alergat seara.Ma ajuta sa adorm avand in vedere ca eram obisnuita sa manac inainte.Va tin la curent cu rezultate si review la alevia.
P.S. Cine e din bucuresti si vrea sa vina la volei macar o zi pe saptamana?:P
0
17-07-2012, ora 08:35
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Aaaa.Completez cu Crom Forte.Foarte bun pt cei ce sunt pofticiosi la dulce.Nota 10 la produs
0
17-07-2012, ora 14:40
wiliana2828
Nu este medic/terapeut
wiliana2828
chiar e asa buna capsula de slabit?...am si eu de dat cateva kg de la nastere si as vrea sa incerc numa la plafar se gaseste?
0
18-07-2012, ora 11:53
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Nu ai citit tot.Am incercat decat o pastila si mi-a fost foarte rau.NU RECOMAND NIMANUI!!
0
19-07-2012, ora 00:55
lymenou
Nu este medic/terapeut
lymenou
Buna hornetica
daca doresti pastile de slabit, iti recomand capsula de slabit, se gasesc in farmacii, eu am slabit cu ele fara reactii adverse, insa ai grija ca trebuie ca ambalajul sa fie o cutie verde pe care scrie CAPSULA DE SLABIT am intalnit farmaciste care au vrut sa-mi vanda altceva asemanator

Crede-ma, fetita mea are 5 ani, in urma sarcinii m-am ingrasat 30 kg le-am dat jos datorita acestei pastile, sunt ok...Apeleaza doar la Farmacii pt aceste pastile
0
19-07-2012, ora 00:59
lymenou
Nu este medic/terapeut
lymenou
Buna Hornetica

Ai spus ceva de volei...in ce zona a Bucurestiului ? las o adresa de mail pt a ma contacta te rog

Multumesc

-*


(*modificat de admin)
0
19-07-2012, ora 01:02
lymenou
Nu este medic/terapeut
lymenou
pt wiliana2828

capsula de slabit, iti ecomand sa o cumperi numai din farmacie...chiar daca o gasesti mai ieftina pe internet, nu fi tentata de pret...

Succes
0
19-07-2012, ora 12:40
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Era originala..m-am uitat si inauntrul ei la praf..Nu se merita sa te imbolnavesti pentru a slabi.Capsula ataca ficatul rinichii si mai da si probleme la inima.
Lymenou s-a cenzurat adresa de email:( lasa-mi un fb ceva.eu sunt Melania Mela
0
23-07-2012, ora 18:44
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Update.De la 67 sunt la 63 kg.Nu-mi dau seama daca alevia sunt bune sau nu.Trebuie sa iau 2 dimineta pe stomacul gol 2 dupa masa la fel.Le-am mai sarit pt ca gastrita mea le tot da afara..continui sa le iau.Miscarea era secretul..macar o zi da una nu si se vede pe cantar.
0
23-07-2012, ora 19:55
Cristina_Romedic.ro
Nu este medic/terapeut
Cristina_Romedic.ro
Felicitari Hornetica :-))))
Sper sa reusesti, sa ajungi la greutatea dorita si sa te mentii! Sa ne tii la curent!
Bye
0
05-09-2012, ora 14:45
oana bizubac
Nu este medic/terapeut
oana bizubac
AM AUZIT CA POTI SLABI CU ACID GAMA LINOLEIC DAR NU STIU DACA ESTE ADEVARAT.
0
22-09-2012, ora 15:02
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
Nu e acelasi lucru cu clarinolul care nu functoneaza?:P Am ramas la 63 din pacate
0
11-11-2012, ora 18:38
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
E ultimul post pe topicul asta.Sper sa fie citit de fetele care vor sa ia pastile si sa se razgandeasca.Am fost pro pastile in toti anii astia pentru ca mereu am fost plinuta.Recent mi s-a descoperit ca am un intestinul mai lung decat al oamenilor normali si am si o lipitura pe la colon si doctorul spune ca de aici sunt mai grasuna.Sunt la 64 de kilograme acum, si pe un plan alimentar strict.Mananc multe fibre( seminte cereale de tot felul cu sana) si mancaruri usoare(supe, ciorbe, etc)Nu imi lipseste ciorba sau supa zillnica.Am taiat painea si daca am pofta rau mananc numai paine facuta in casa foarte putina din faina procesata la moara ca pe vremea bunicii mele(painea din comert e cea mai nesanatoasa).Inca invat sa beau destule lichide.Am incercat cu apa plata cat am fost prin spitale dar am ramas tot la sucul meu de aloe vera de la king.Ca gustari mai iau un morcov crud, un mar, infing de cateva ori furculita in salata yum yum:)
Sunt multumita mai ales dupa ce am stat nemancata in spital 7 zile:)) Pentru fetele cu pofta de dulce recomand din toata inima cromul.Iti taie pofta din a 3-a zi complet.Am prea multe pastile de luat acum si nu-l mai iau dar am inlocuit dulcele cu un biscuite doi de la dobrogea.biscuiti digestivi.
Miscarea e cheia!!! Faceti 20 30 minute plimbari, renuntati sa mai luati tramvaiul pentro o statie.Eu o sa las corpul meu sa se echilibreze singur, sanatatea e mai importanta decat toate.Nu incercati tomato, capsula de slabit sau super slim.Dezechilibreaza tot in organismul tau si-ti mai distruge si creierii.Degeaba esti slaba daca esti cu psihicul la pamant si bolnava.Mai bine cu forme, vesela si sanatoasa!!!!
Nu fac foamea ca in alti ani ba chiar mananc bine.Sunt atatea variante de mancaruri sanatoase si bune de unde sa alegeti, fiecare dupa pofta.Mai greu e sa te ocupi de ele, sa cumperi, sa prepari dar cu un efort mic se poate.Toate cele bune va doresc :*
0
25-01-2013, ora 09:23
ariela1mario
Nu este medic/terapeut
ariela1mario
buna ziua,
am si eu o intrebare in legatura cu acest subiect si anume: pot lua pastile de crom (500 mcgr/pastila/zi) asociate cu 5 mg de praf de spirulina/zi + un mixt de fibre?
exista vreun risc?

multumesc anticipat!
0
02-02-2013, ora 09:32
AndreaC
Nu este medic/terapeut
AndreaC
Dar de Alevia pastile de slabit cine poate sa-mi spuna ceva, , , sunt de efect sau sunt bani aruncati pe geam.Eu am luat Slimero forte era ffffffffffff bun dar s-a retras de pe piata si nu mai pot lua. Mi sa recomandat Alevia dar nu stiu ce sa fac. rog cat mai multe pareri.
0
07-02-2013, ora 02:56
hornetica
Nu este medic/terapeut
hornetica
am folosit eu alevia..ma ajutau cu dieta si sport.Acum nu stiu daca e din cauza sportului sau pastilelor.Nu le-am mai putut lua pt ca imi cresteau tensiunea.Eu am multe probleme de sanatate.Nci pe stomacul gol nu le luam.Le-am dat mai departe culmea unei prietene care lua acai si era nemultumita.S-a lasat si de astea cand s-au terminat.Slabise 4 kg.Le-a pus la loc dupa.Recomand doar Cromul!!!!!
Si va mai rog ceva...fara reclama pe topicul meu ca doar sunt satula de femei care isi prezinta produsul ca un miracol(Georgiana cea plina de vitalitate si energie sau ambele georgiane, una si aceeasi)).
Nu exista produs sa te faca sa slabestii..poate superslim dar dupa va luptati cu boala.
Adaugă un comentariu / răspuns
43 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.