Pastila sau capsula de slabit

13-12-2008
Mirela Martin
Nu este medic/terapeut
Mirela Martin
Am luat timp de o luna capsula de slabit, dar spre marea mea dezamagire nu am constatat nicio modificare.Sa zicem ca am slabit maxim 1-2 kg.Chiar nu inteleg de ce pentru ca nu am mancat foarte mult si am facut si sport.Am auzit multe marturii de la persoane care spun ca au slabit foarte mult cu aceasta capsula, dar in cazul meu, se pare ca nu functioneaza.Nici nu stiu ce sa fac, sa mai continui administarea?
12 comentarii
0
14-12-2008, ora 11:13
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
draga mea, si eu am luat o luna "capsule de slabit" si am slabit 8 kg. nu mai spuneti "capsula de slabit" !!!!!!!! spuneti direct numele pastilelor!!!!!!!! eu am luat superslim si i se spune tot "capsula de slabit". tu ce ai luat?????????????? "capsula de slabit"???? care ???????????
si vezi k e posibil sa fi luat unele contrafacute. de unde le-ai luat si cat ai dat pe ele???
0
14-12-2008, ora 16:19
Mirela Martin
Nu este medic/terapeut
Mirela Martin
buna allecsandra...pastilele pe care le-am luat chiar asa se numesc, "capsula de slabit", scrie cu majuscule pe cutie, de la arpfarm.Hmm, nu stiu ce sa zic, daca sunt sau nu contrafacute, le-am luat de la o farmacie sensiblu din oras si m-au costat 105 lei.am mai auzit si alte fete care au gasit la alte farmacii mai ieftin, cu 90 lei.ma bucur ca la tine a dat rezultate, sper sa dea si la mine, pt ca m-am hotarat sa le iau in continuare, asociate cu dieta si un program de exercitii fizice.nu ma las eu asa usor ;).
0
14-12-2008, ora 16:58
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
pai atunci, nu mai lua "capsula de slabit". nu pot sa cred k nu au nici un nume, dar in fine.intereseaza-te si tu. Superslim ( 120 de lei- "capsula verde") si Lida Dai Dai Hua( 130 de lei) sunt cele mai bune, si sunt chinezesti. si daca nu ai slabit intr-o luna decat 1-2 kg nu are rost sa le iei in continuare. daca iei una dintre astea, iti garantez k intr-o luna slabesti peste 5 kg!! eu am slabit 8 kg intr-o luna si sincer efort nu am facut mai deloc...decat ce fac de obicei. dupa o luna le-am oprit pt k doar atat trebuia sa slabesc. si nu s-a pus inapoi nimic. bafta... astea le geseti in unele farmacii dar s-ar putea sa fie cintrafacute, sau daca nu pe net... -*.Lida dai dai hua se gasesc si in farmacii... cauta pe google si convinge-te.

(*modificat de administrator)
0
15-12-2008, ora 01:25
kikidualcore
Nu este medic/terapeut
kikidualcore
draga Mirela Martin, nu stiu cite kg, ce inaltime si ce virsta ai, dar eu pot sa-ti relatez doua experiente diferite: -1-EU, aproape 40 ani, 1, 60 m inaltime, am avut 96 kg cind am inceput sa iau "capsula de slabit", am luat-o timp de 4 luni, in prima luna am slabit 6 kg, in a doua luna 3 kg, iar in urmatoarele doua luni n-am mai slabit deloc, dar drept este si ca nu le-am mai luat zilnic, ci in a treia luna am luat o capsula la doua zile, iar din a patra luna am inceput cu o capsula la trei zile(asa am citit undeva tot aici pe net, ca ar fi bine sa le intrerupi treptat, nu dintr-o data, ca sa nu te mai ingrasi la loc dupa ce nu le mai iei)
-2-MAMA mea, 57 ani, 1, 50 m inaltime, 100 kg avea cind a inceput sa ia capsula de slabit, a luat trei luni de zile cite una pe zi, si nu a slabit nici un kg, din contra de doua luni, de cind nu le mai ia, a mai adaugat 3kg la greutate.
Acuma o sa fac o pauza de trei luni, ca asa e indicat, apoi o sa le incerc din nou, fiindca oricum mai am destule kg de dat jos si oricum la mine sint singurele medicamente de slabit ce au dat rezultat, am mai luat acum 9 ani si Regenon si acum trei ani LA 121, dar n-au dat nici un rezultat.
1
26-01-2009, ora 22:06
ioanaiuliana
Nu este medic/terapeut
ioanaiuliana
Buna, sunt nouape acest site si ma bucur ca vam gasit.uite am citit mii de comentarii pe acest site despre PASTILA DE SLABIT!. Nu stiu ce sa mai cred. Fiecare corp este unic si la ficeare reactioneaza altfel. Vreau sa va zic ca eu am slabit si ieri am observat. Eu beau o cana de ceai verde dupa fiecare masa...ca am citit despre o carte scrisa de Bruma, ce se da gratis la revista Felicia, ca cica ea asa o slabiti. Apropo...eu manac grapfruit si kiwi dimneata pe stomacul gol. Am baut iarasi ceaiul Figura Perfecta. E iarasi foarte bun.
As vrea sa stiu si eu..pastilele astea ua efect yo-yo?? Am citit iasari ca Youthful Island ii bun iairsi. Is curioasa de efectul yo-yo...chiar sunt. Un mesaj va rog daca se paote. multumesc si succes
0
05-06-2009, ora 23:51
dodo1968
Nu este medic/terapeut
dodo1968
salut.sunt nou pe acest site si am citit comentariile despre pastila de slabit, pareri pro si contra.am dorit sa slabesc si de o luna iau pastila de slabit, dar nimic miraculos...nici macar senzatiile de rau despre care povestec altii.pot sa spun ca am slabit 3-4 kg intr-o luna, dar tinand cont ca merg la sala zilnic, cate doua ore(antrenament pe bune), iar mesele sunt formate numai din salate si legume, sunt sigur ca acele putine kg pierdute nu se datoreaza miraculoasei pastile de slabit.Chiar sunt invidios pe cei care au slabit cu ajutorul acestei pastile, SI AS FI CHIAR CURIOS SA STIU CUM.Mai cunosc o persoana care in timp de o luna abia a dat 1-2 kg jos, si cu regim alimentar.As dori sa mai continui sa o iau, dar nu cred ca mai are rost.
0
18-07-2009, ora 19:45
niruda39
Nu este medic/terapeut
niruda39
buna...e duminica si ma invarteam pe net...am gasit acest forum...parerea mea e ca a slabi cu pastile este nesanatos, o mare prostie si o cheltuiala in plus...acum 2 ani aveam 75 kg si mi-0am propus intr-o dimineata sa slabesc...dar cum... am mancat timp de 2 luni numai piept de pui la gratar fara salate, seara mancam cca 300 kg struguri, ceaiuri de la plafar cu sena, faceam 15 min gimnastica seara in casa iar de 3 ori alergam in parc.in 3 luni am slabit 5 kg...chiar nu ma asteptam...am inceput sa introduc si alte alimente dar cu moderatie si aveam grija sa manac 3 mese pe zi...procesul de slabire mergea chiar foarte bine...ulterior am luat produse de la for ever un gel si niste pastil;e timp de o luna, in continuare am facut putin sport si am mancat cat de sanatos cu putinta. anul trecut in iarna aveam 65 de kg si azi am la fel...nu am mai facut sport regulat dar cand si cand mai alerg, mai fac gimnastica in casa...daca as fi continuat cu regimul alimentar compus de mine mi-a fost teama sa nu slabesc prea tare si sa devina pielea dizgratioasa...dar asa treptat, incet si cu rabdare totul e ok.am facut si masaj o data pe saptamana ptr intretinere...dar e clar ca ceea ce m-a slabit a fost retinerea de la mancare, ceaiurile, apa si miscarea fizica...va doresc bafta
0
18-07-2009, ora 19:48
ioanaiuliana
Nu este medic/terapeut
ioanaiuliana
eu am luat pastila de slabit... era in ceva vrede ambalajul, si cu niste flori rosii pe ambalaj..in orice caz..asa rau mia fost..nam luat numa pt o sapatamana..nam dat jos nici un gram.ma durea capul rau de tot...si naveam pofta de mancare sau nimica altceva.
0
18-07-2009, ora 20:11
niruda39
Nu este medic/terapeut
niruda39
a...si am uitat sa spun ca...atunci cand te hotaresti sa slabesti de fapt iei decizia sa-ti schimbi stilul de viata...adica manaci ceva orice dimineata...la pranz la fel nu astepti sa ajungi acasa de la serviciu si mananci ca dupa front...mananci cat de cat regulat si fara graba, stres, nervi...nu lasa sa ajungi sa te infometezi...la inceput e un pic mai greu...te uiti la ceas sa vina ora mesei dar poti pacali foamea cu apa cu o activitate cu orice-ti face placere...dupa o saptamana deja e ceva normal...ideea e ca...atunci cand ai reusit sa slabesti sa mentii acelasi mod de a manca chiar daca in meniu mai intra si sarmalute...dar ponderat...la 43 ani am reusit sa inteleg toate astea...toata viata am mancat numai dupa ce ma intorceam de la serviciu si rau am facut...partea buna e ca n-a fost totul pierdut iar corpul uman are si el veleitatile lui. numai bine
0
13-02-2011, ora 22:37
12Cristina12
Nu este medic/terapeut
12Cristina12
Buna..Ca si altii sunt si eu noua pe acest site. am citit comentariile de mai sus si am luat si eu pilule de slabit numite CAPSULE DE SLABIT. eu le-am luat de la farmacie. mi s-a zis ca zis ca sunt bune si au dat rezultate la toata lumea. dupa cateva luni de zile sa zic 3 luni sau 3 luni si ceva am slabit aproape 20 de kg. La mine au dat rezultate si inca foarte bune :). am fost la medici, unul de la Bucuresti si niciunul din ei nu mi-a zis ca nu sunt bune.este adevarat ca de la ele aveam ameteli si ma mai lasau picioarele dar dupa ce am incetat sa le mai iau nu am mai avut probleme. oricum sper sa dea rezulate tuturor carora le iau.
SUCCESS
0
11-05-2011, ora 12:54
ionela26
Nu este medic/terapeut
ionela26
Buna sunt noua pe acest forum-dar am inteles ca acum sunt la moda pastilele hca-slim.Nu stiu daca sa le incerc.CE ZICETI?
0
17-01-2019, ora 23:51
EleonorRosu
Nu este medic/terapeut
EleonorRosu
Ioana Iuliana, toate pastilele de slabit si chiar orice dieta de slabit ofera efectul yoyo. iar asta nu e din cauza lor, este din cauza ca te intorci la stilul vechi de viata iar organismul incepe iar sa acumuleze grasimile. Suplimentele si medicamente de slabit nu fac minuni ele doar de ajuta sa iti atingi scopul mai repede si un pic mai usor dar totul depinde de tine. de asta este recomandat sa ai o alimentatie sanatoasa si sa faci un pic de sport chiar daca ai terminat cu regimul de slabit. Doar asa poti evita efectul yoyo.

Cat despre ce pastile eficiente de slabit poti incerca, vezi ------------*, acestea sunt multe. de exemplu mai nou au aparut cele cu capsaicina extrasa din ardeiul iute rosu, deasemenea cele cu cafea verde iar sunt eficiente daca sunt luate dupa cum scrie in prospectul lor. Ele doar te ajuta in dieta, iti taie pofta de mancare, elimina apa din organism si accelereaza metabolismul pentru a arde grasimile mai usor. Cu toate acestea de efectul yoyo tot o sa ai parte dupa ce termini cu ele si te-ai intors la stilul vechi de viata.

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.