Pastila omisa pe care am observat-o la finalul blisterului

10-10-2015
Valfar
Nu este medic/terapeut
Valfar
Buna ziua! Iau Yasmin de 6 luni, nu am avut nici o problema cu administrarea lor pana acum. In saptamana a 3-a am observat ca mai am 3 pastile in loc de doua si nu stiu exact cand am uitat sa o iau, dar sigur in ultima saptamana pt. ca ultima data cand m-am uitat erau in ordine (ultima data fiind cam in prima zi din sapt a 3-a) si am luat-o si pe cea din ziua anterioara inainte sa observ, deci probabil undeva in primele 3 zile din saptamana a 3-a am uitat sa o iau. Cert este ca trebuia sa le termin joi dar a ramas o pastila in plus pe care nu am luat-o iar acum este deja sambata si sunt practic in a 2-a zi de pauza. Pastilele ramase le-am luat normal, doar ca a ramas cea pe care nu am luat-o. Mentionez ca am avut contact sexual zilnic in aceasta perioada. Exista vreun risc sa raman insarcinata?
1 comentarii
0
10-10-2015, ora 23:48
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da.
V-a spus vreodata doctora care vi le-a prescris ca ac-urile provoaca 1-2 avorturi timpurii pe an ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul